Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tudnátok piskóta recepte írni?

Tudnátok piskóta recepte írni?

Figyelt kérdés
Egy 26cm-es átmérőjű sütő formába lenne,olyanba amelyiknek a teteje lejjebb vanmint a széle.
2017. máj. 26. 20:23
 1/8 A kérdező kommentje:
Valami ilyesmi: [link]
2017. máj. 26. 20:27
 2/8 anonim ***** válasza:
20%
Nincs a Google-n egy se?????
2017. máj. 26. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
41%

Nem todom h ez sok-e abba vagy sem, de

6 tojás

0,12 kg liszt

0,12 kg cukor

1 citrom

csipet só

zsíradék kikenni a formát


Lereszeled a citrom héját.

Szétválasztod a tojásokat (fontos, h a fehérjébe ne!!! menjen sárgája)

Felveres külön-külön mindkettőt úgy hogy a sárgájába teszed a cukor 1/3-át (addig vered amíg fel nem oldódik a cukor és kb 2-3szorosára nő a térfogata)

A fehérjébe a 2/3-át a cukornak. (a fehérjébe akkor tedd bele a cukrot kanalanklént ha már előtte kicsit felverted és NAGYON keménynek kell lennie a végére)


A lisztet átszitálod.


Ha kész a tojás fehérje meg a sárgája is össze kell keverni úgy, hogy először a sárgájába keversz egy kanál fehérjét normálisan (azt lehet erősen keverni) majd a többit óvatosan csak beleforgatod a liszttel együtt (tehát egy kanál liszt, forgat... egy kanál fehérje, forgat.. nem tudom szebben írni lényeg, h ne törd össze a habot)


a végén beleteszed a reszelt citromhéjat, formádat vagy sütőpapírral béleled vagy kikened zsíradékkal majd abba beleteszed ezt a tésztát és 160 fokon kell enyhén gőzös sütőben sütni (kb 15p ha lapot sütnél de feltételezem a torta vastagabb lesz mint a lap szóval 20p kellhet vagy 25 max.) És ne nyitogassad sülés közben mert akkor egy kb palacsintatészta állagú meg ízű valamit fogsz kapni ami 2 cm vastag. :D


ezt amúgy a tankönyvből írtam le neked, ez nem a nagyi receptje hanem a szakácsoknak tanítják a suliban így

2017. máj. 26. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
43%

2-es hát hallod sztem már nem azért, de nyilván van... de sztem azért kérdi mert nem gyakorlott benne és annyi van a gúglin, meg annyi hülyeség is, hogy nem akar vele szívni hnap. nekem nem fájt leírni, inkább tanuljanak meg sütni-főzni..

bár a mai világban inkább megenné a gúglit a legtöbbje, de ha hajlandóség van hogy főzne valaki nem azt kell beírni h gúglizza ki hanem hogy mit ne rontson el...

2017. máj. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
8%
És abba elég lesz a 3 tojás kérdező meg a 15p 160 fokon (szóval felezd el a receptet)
2017. máj. 26. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Ez pite sütőforma, de gyümölcstortához is jó. 3 tojás elég hozzá. több nem is fér bele.
2017. máj. 26. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ez egy klasszikus gyümölcstorta forma. nekem is is ilyen van,és van a méretre egy igazán olcsó és nagyon finom piskótaalap receptem.

Hv: 14 deka liszt, 14 deka cukor, 2 tojás, fél deci olaj,1 van. cukor, fél deci melegvíz, egy púpozott teáskanál sütőpor.

A tojások sárgáját a cukorral, az olajjal és a melegvízzel habosra keverjük. hozzákeverjük a sütőporos lisztet, majd a 2 tojás keményre felvert habját is lazán hozzáadjuk.

Fontos , hogy a formát alaposan kenjük ki zsiradékkal (minden bordáját ) és szórjuk meg liszttel. A felesleges lisztet a csap felett rázzuk le.

Öntsük bele a piskótamasszát, és kissé mozgatva segítsük egyenletesen elterülni.

Előmelegített kb 180 fokos sütőben kb 15 percig kell sütni, illetve tű, vagy villapróbát kell végezni, hogy a közepe is átsült-e.

ha megsült, szép aranybarna, tegyük vizes konyharuhára . egy kivajazott tálat (amiben lesz a torta ) borítsunk rá, majd egy ügyes mozdulattal fordítsuk meg. a tortaformát is borítsuk be vizes konyharuhával, vagy pl viledával,és ütögessük meg egy nagykés nyelével a tetejét és a bordáknál is. Pár perc múlva óvatosan emeljük le a tortaformát. Gyönyörű piskótának kell lennie, aminek a közepébe tehetünk sűrű pudingot (3 dl tej/per csomag) vagy más esetleg túrókrémet. Kirakjuk kedvenc gyümölcseinkkel, amit tortazselével bevonunk.

Őszinte szívvel ajánlom mindenkinek, aki szereti a könnyű gyümölcsös piskótát.

2017. máj. 27. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Én általában úgy csinálom a piskótát hogy ahány tojást teszek bele annyi kanál cukrot és lisztet.1 normál piskótát 3 tojásból készítek. Szétválasztom a tojásokat. A fehérjét a cukorral felverem hozzá keverem egyenként a sárgáját és aztán szitálom bele a lisztet. Szerintem nagyon egyszerű és nem lehet elrontani.
2017. máj. 28. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!