Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Egyszerű borsóleves receptet...

Egyszerű borsóleves receptet keresek, csak zöldséggel, ötlet?

Figyelt kérdés

2017. máj. 27. 19:36
 1/5 anonim ***** válasza:
88%

Olívaolajon és vajon hagymát, fokhagymát, egy marék friss tárkonyt fonnyasztasz

Rádobsz egy nagy marék apróra vágott szárzellert és egy kisebb darab, apróra vágott édesköményt, ezeket megpárolod. Sózod, felöntöd alaplével és beleszórod a borsót ízlés szerinti mennyiségben (én kb. 3x annyit szoktam mint a zeller).

Puhára főzöd, és vagy összeturmixolod, habtejszínnel dúsítva krémlevesként tálalod vagy "darabosan" eszed. Az utóbbi módszernél nagyon finom bele tálaláskor egy-két kanál tejföl meg egy pici citromlé a tetejére.

2017. máj. 27. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
84%
Én megdinsztelem a zöldborsót, felöntöm vízzel. Beleteszem a zöldségeket, megvegetázom. A végén egy vékony rántással berántom.
2017. máj. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
58%

Én húslevesből készítem a zöldborsó levest.

Konkrétan akkor szoktam csinàlni, amikor annyi lé marad a húslevesből, ami már nem lenne elég nègyönknek.

Ekkor öntök hozzá egy üveges zöldborsót.

Csipedettet főzök bele és kész.

Meg lehet próbàlni húslé nélkül is.Én akkor is úgy zöldségelném be ahogyan a húslevest szoktam.

Természetesen a borsót a végén kell beletenni. Frisset és a fagyasztottat elég néhàny percig főzni, az üveges és a konzerv már főzve van.

2017. máj. 27. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én ez a recept alapján tanultam meg anno, szerintem elronthatatlan és nagyon finom:


[link]

2017. máj. 27. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! :)
2017. máj. 27. 22:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!