Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A sült, főtt kaja hány napig...

A sült, főtt kaja hány napig áll el a hűtőben?

Figyelt kérdés
Az új munkàm miatt kevesebb időm van, így gndoltam vasàrnap megfőzök 2-3 féle ételt amik jók lesznek a kövi hétre. De vajon nem romlik meg a kaja a hűtőben 4-5 napig?
2017. jún. 25. 10:38
1 2
 1/12 anonim válasza:
8%
Én Spar saját márkás "free from" spagettitésztát eszem, de sokkal tovább főzöm, mint amennyi idő a csomagolásra van írva. Kóstolással állapítom meg, hogy jó-e már. (Nem tudom, kinek mit jelent a főzés szó tésztafőzés esetén, de azért főjön rendesen, ne csak gőzölögjön, mert akkor hülye állaga lesz a tésztának...)
2017. jún. 25. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
78%
Én maximum három napig tárolnék kaját, de inkább kettő, még úgy is, hogy húsmentesen eszem, és a zöldségételek kevésbé rizikósak.
2017. jún. 25. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
86%
1-es, elolvastad a kérdést?
2017. jún. 25. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
87%
Én úgy csináltam, hogy max. azt a kaját tettem a normál hűtőbe, amit legkésőbb szerdán eszünk. A későbbi napokra való kaját már eleve fagyóba raktam, és csüt-péntek mielőtt elmentünk munkába, felraktam a normál hűtőbe... akkor biztosan nem romlik meg.
2017. jún. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
11%
Ahogy a 4. irja, de a hűtőn is állitani kell hogy 0 fok körül hűtsön, akkor biztos hogy semmi baja nem lesz.
2017. jún. 25. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Dzseri ***** válasza:
48%

Attól függ a resztelt máj max 2napig áll el.

Dinsztelthús, uncle bens csirke 4-5 napig is.

2017. jún. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
73%

Két-három nap normál hűtőben (persze ételtől is függ ), ha ennél több napra főznék (de nem kell szerencsére) én is a fagyasztót használnám,ahogy az előttem szóló is -nagyon helyesen- megírta.

Ha megfőzted, sütötted a kajákat, gyorsan hűtsd le- akár vízfürdőbe állítva- , hogy minél előbb bekerülhessenek a hűtőbe, ill. a fagyóba.

2017. jún. 25. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
14%
**A 66 %-os, válaszolót említettem.. :)
2017. jún. 25. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
56%

4-5 napig semmiképp.


Hús, tejtermék-és tojásmentes ételek esetleg elvannak 3 napig, amiben ilyesmi van azt 2 napnál tovább nem szabad tartogatni.


Inkább főzz akkor olyan ételeket vasárnap, amit el tudsz fagyasztani és úgy olvaszd ki hét közben.

2017. jún. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Dzseri ***** válasza:
55%
Múltkor mi olyan sok vadast csináltunk, hogy vasárnaptól szombatig ettük. (Persze volt közben pár nap mikor mást ettünk mert már untuk.) Nem lett tőle semmi bajunk pedig van benne hús és tejföl is.
2017. jún. 25. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!