Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Gluténmentes kenyér (rizs,...

Gluténmentes kenyér (rizs, kukorica) recepteket egy Sencor SBR 930 SS kenyérsütőhöz tudtok ajánlani?

Figyelt kérdés
Valahányszor probálkozok sütni vele vagy nem keleszt rendesen vagy besüpped a teteje vagy nem sül meg a belseje rendesen mert van ahol 5g élesztőt írnak hogy kell bele van ahol 20g-ot és egyszerüen sosem jön össze egy normális kenyér.
2017. aug. 1. 20:24
 1/2 anonim ***** válasza:

Guténmentes kenyereket igen nehéz sütni, mert nem kelnek meg, a glutén hiánya miatt rendesen.

Egy kenyérsütögép nem tudja ezt kompenzálni, ezért csak nagyon ritka esetben lesz belöle ehetö dolog.

2017. aug. 1. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Még nem próbáltam gluténmentes élesztőset sütni (elvileg nem is lenne szabad működnie, de láttam már ilyen recepteket), DE azt tudom,hogy a kenyérsütőgépekkel nagyon nehéz jót sütni. Nekem is volt, az első egypár próbálkozás után sok más emberhez hasonlóan a sütést sütőben végeztem, onnantól sikerültek a kenyereim, előtte jó eséllyel besüppedtek.

Ma már tudom, hogy a dagasztás is egyszerűbb kézzel, ma már nulla értelmét látom a gépnek, de lehet, hogy van, akinek segít valamit. De sütni akkor sem jó benne, rengeteg helyen olvastam már s ahogy írtam, magam is ezt tapasztaltam.

2017. aug. 2. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!