Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A vaj mit csinál a palacsintat...

A vaj mit csinál a palacsintatésztával?

Figyelt kérdés

Mi lesz a különbség a vajas és a vaj nélküli palacsintatésztában?

És a sütőpor?

És mi van akkor, ha tej több és mi akkor ha a szódavíz a több?



2017. aug. 7. 23:05
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Vajat én még rendes palacsintába nem tettem csak amerikaiba, előbbibe olajat szoktam. De egyrészt az ízeket jórészt a zsiradékok közvetítik, másrészt nem lesz száraz, harmadrészt nem tapad le. Ha teljesen kihagyod a zsiradékot akkor magát a sütőt kell tapadásmentesíteni ami jóval problémásabb mert pótolni kell. Ha van olaj vagy vaj a tésztában akkor száraz teflonon simán megsül.


A sütőpor szintén az amerikai palacsintába kell, kicsit megemeli, ettől lesz olyan szép vaskos.


A szódavíz arra hivatott hogy könnyű, légies legyen a tészta. Ha sokat használsz akkor papírvékony lesz. A tejtől krémesebb íze lesz, de vastagabb és nehezebb lesz a tészta.

2017. aug. 8. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Tökéletes válasz !
2017. aug. 8. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Az olajnak és a vajnak van együtt értelme?


A vaj helyettesíthető margarinnal?

2017. aug. 8. 08:46
 4/4 anonim ***** válasza:
61%

Olaj és vaj? Szerintem van értelme, szoktam alkalmazni vajat és kókuszzsírt ergyütt, mert olcsóbb, de mégis megjelenik a finom vajíz.


Margarin a közelembe se jöhet, mondjuk azok sem egyformák. Ha nagyon vizes, akkor nyilván nem helyettesíti a zsiradékot azonos mennyiségben.

2017. aug. 8. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!