Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit csináljak a fűszerpaprikáv...

Mit csináljak a fűszerpaprikával hogy ne menjen ki a színe?

Figyelt kérdés
2017. aug. 16. 20:43
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Sötét hűvös helyen kell tárolni. Olyan zacskóban vagy üvegben ami nem engedi át a fényt.

A jó minőségű valódi fűszerpaprika 2-3 évig sem veszíti el a színét. Én a házi paprikát neylon zacskóban, fagyasztóban tartom. Egy évig semmi baja. Aztán úgyis jön az új.

2017. aug. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
56%
Frigóban kell tárolni celofánban
2017. aug. 17. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Sötétbarna csavaros üvegben tartom a mindennapra valót, a többit 25 dekás csomagokban én is a fagyasztóban, így biztos, hogy nem molyosodik és nem avasodik az olajtartalma miatt.Én is házit veszek hosszú évek óta, megbízható kistermelőtől.
2017. aug. 17. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én magam termelem és készítem magunknak és a rokonságnak. Valóban a jól elkészített fűszerpaprika 2-3 évig is megőrzi a minőségét viszont színe folyamatosan fakul. Szezonális így ajánlott minden évben úítani a konyhaszekrényben hiába a körültekintő elkészítés és tárolás. (fűzött és tökéletesre érlelt termés mellett minimális maggal lehetséges de akkor pont az olaj kárára menne és nem színeze szépen)

A legjobb amit tehetsz hogy a még tartalékban levő fűszerpaprikát lekötözött celofános zacskóba beteszed a kamrába egy fedővel lefedett üres fazékba s ha kell utántölteni akkor is csak annyit amennyit a fűszertartó/csavaros üveg elbír. Tapasztalat hogy a frigó nem jó, se a hűtőszekrény. Rossz és semmilyen lesz az íze, illata.

2017. szept. 20. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!