Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tortát sütnék! Hogyan kell a...

Tortát sütnék! Hogyan kell a piskótát felszeletelni?

Figyelt kérdés

Megvallom, elég kezdő szakács vagyok. Általában "csalok", kekszes alapú tortákat szoktam "sütni". :)


Viszont szeretném a családot meglepni egy "rendes" tortával, receptek vannak, azonban a piskóta mindenhol úgy kezdődik, hogyha kihűlt, akkor szeleteld, abból lesznek a rétegek... (Még ott is így van, ahol kész tortalappal dolgozik a recept!)

Hogy lehet szépen felszeletelni egy tortalapot? Oldalra fordítani nem lehet, mert akkor nyomódik, de amúgy is morzsálódik, törik meg minden. Valahol hallottam anno praktikát, hogy cérnaszállal, de nem tudom a gyakorlatban elképzelni. Arról nem is beszélve, hogy mitől lesz egyenes, mindenhol egyforma vastag??


Valaki konyhatündér segítsen! :)



2017. aug. 19. 11:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Egy erős cérnával tényleg jól lehet, de ez az igazi: https://www.youtube.com/watch?v=gqo3YzoRKgA Full jól megmutatja c:
2017. aug. 19. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Vannak nagyon jó szeletelők, vagy ha van időd, türelmed és energiád, akkor süss három vékony piskótát.
2017. aug. 19. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A cérnás módszer jó, de elöször is a piskótának teljesen ki kell elötte hülnie, mert különben csak morzsálódik, másrészt meg erös, vékony cérna kell hozzá.


A piskótát egy egész lapos tányérre vagy tálcára teszed (alul ne legyen magasabb széle).

Utána nagyon éles késsel 1-2 mm mélyen körbevágod - éppen csak ne legyen ép a sült felület - az egyes szinteket, mert ezek fogják vezetni a cérnát.


Ezután fogsz egy hosszú cérnát - legalább másfélszerese legyen a torta körméretének -, ezt óvatosan a bevágásba teszed (körbevezeted a piskotán, de a vágatba illesztve), amikor körbeértél, a két végét egymáson keresztbe fekteted és lassan, óvatosan húzod össze öket. Így a cérna szép lassan elvágja a tésztát, és végül ki tudod húzni belöle.

Ezt megismétled a következö szinteknél is.


Ha mindenhol elvágtad, akkor óvatosan le lehet emelni a rétegeket, feltéve, hogy nem túl vékonyra vágtad, mert akkor könnyen széttörik.


Remélem, érthetö, amit írtam, ha nem, akkor kérdezz vissza.

2017. aug. 19. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket, szerintem előzetesen csinálok egy próbatortát, aztán kísérletezem. :)
2017. aug. 20. 08:17
 5/5 anonim ***** válasza:

Sok sikert.


Adott esetben süss két piskótát elözö nap és éjjelen át hütsd ki.


Másnap a kettöböl egész biztos össze tudsz szedni három - vagy amennyi kell - szép szeletet, a többit meg vagy hütöbe téve (müanyagba csomagolva) pár napig tudod tárolni, vagy le tudod ugyanígy fagyasztani a következö alkalomig, vagy csinálsz belöle somlószerüséget vagy más rakott piskótás édessséget.


De ha valamelyik középsö réteg netán eltörne, az nem igazán gond, mert a krém annyira összeragasztja, hogy a kész tortánál nem lehet észrevenni, az alsö-fölsö lapoknak kell csak egészben maradni.

2017. aug. 20. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!