Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Az ételkészülési folyamatokat...

Az ételkészülési folyamatokat értőktől kérdezem: Ha a beáztatott (visszapuhult, talán még meg is főzött majd visszahűlt) kukoricára sima konyhai élesztőport szórok, akkor az meg fog erjedni?

Figyelt kérdés

Továbbá, ha egy másik edénybe beáztatott kukoricára pedig pálinkát öntök, akkor tulajdonképpen abból is erjedés lesz? Illetve, ha a jó drága, de nem pélinkabüdös sima gyógyszertári 96%-os alkoholt öntenék rá, az is pontosan ugyanezt tenné a kukoricával?


Tegnap sikerült a banán-őszibarack összeturmixolt homemade gyümölcslét benne felejteni a zárt hordozós üvegben, a konyhaasztalon. Másnapra valami csúnya habja lett... kiöntöttem. Most kapcsolok, hogy elképzelhetően sikeresen megerjesztettem volna? Akár ezt a lét is ráönthettem volna a kukoricára és banános-őszibarackos erjesztésű kukorica sikerült volna belőle?



2017. aug. 22. 21:28
 1/6 A kérdező kommentje:
Na, ezt sikerült nem a konyhai praktikák közé kiírni, de hátha az itten járatosak is tudnak segíteni.
2017. aug. 22. 21:30
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel mi célod lenne? AZ erjedt kukorica mire lenne jó, egy alapos gyomorrontáson kívül?
2017. aug. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Pecázáshoz ez a legjobb. Az ott kifogott ponty meg a sütőbe kerül. :)


Nem értem pontosan a folyamat lényegét, azért kérdezek.

2017. aug. 22. 21:54
 4/6 A kérdező kommentje:
Az erjedés amúgy fermentáció, ha jól csinálják nagyon nem gyomorrontást okoz. Ez egy tartósítási eljárás.
2017. aug. 22. 21:55
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az ép szemű takarmánykukoricára valami jófajta kisüstit öntessz egy jól záródó befőttes üvegbe, úgy hogy a kukoricát legalább 2 ujjnyira ellepje a nedü, és pár hétig állni hagyod. A halak oda lesznek érte.
2017. aug. 23. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ezt ismerem, mindenki elintézi ennyivel, miközben nem is tudja mi történik.
2017. aug. 23. 17:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!