Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen menüt ajánlanátok...

Milyen menüt ajánlanátok házassági évfordulós vacsorára?

Figyelt kérdés

Szüleimnek holnap lesz a házassági évfordulójuk, és meglepetésből én főzöm nekik a vacsorát. A menüt illetően elég tanácstalan vagyok. Gondoltam, hogy legyen leves, húsos főétel, és desszert, mindezek mellé bor vagy pezsgő (nem értek ahhoz, hogy mihez mi illik, így az italok terén is segítség kéne). Húsnak sertést, esetleg kacsát gondoltam.


Bármi ötlet van, azt szívesen fogadom. :)

Köszönöm előre is!



2017. aug. 30. 11:40
 1/8 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem attól függően válassz bort vagy pezsgőt, hogy a szüleid melyiket isszák jobban. Nem a gasztronómiai élmény számít, hanem a közösen eltöltött idő, és az az energia, amit te belefektetsz ebbe a kedves gesztusba :)


Valami olyan levest készíts, ami nem túl laktató, telítő. A főétel akár valamilyen egytálétel is lehet, valamilyen rakott tészta, akár húsosan. De én például baconbe tekert csirkefalatokat készítettem múltkor a szüleimnek, salátával, párolt zöldséggel. Desszertnek készíts valami csokoládés, gyümölcsös dolgot, az romantikus :) Pl. csokiba mártott eprek, vagy valamilyen pohárkrém.

2017. aug. 30. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
63%
Ne legyen túl hagymás, zsíros, puffasztó, nehéz étel. Ilyen vacsora után nem a legjobb szeretkezni. Pezsgő / bor jó ötlet.
2017. aug. 30. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Mojjo ***** válasza:
90%

Két nagyon fontos tényező van:

- mit tudsz jól, magabiztosan elkészíteni

- mit szeretnek a szüleid


Ezek közül nekünk egyikről sincs sok fogalmunk, így javaslatokat nem nagyon tudunk tenni. Ha kicsit tudod szűkíteni a kört, akkor talán...

2017. aug. 30. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Mojjo válaszát még kiegészíteném egy harmadik ponttal:


mi az, amit nem esznek meg semmi esetben sem?

2017. aug. 30. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Halat nem akarok főzni, ezen kívül mindent megesznek, és hacsak nem valami nagyon extra, akkor bármit megcsinálok.

Nagyon hagymás, nagyon zsíros étel nem lenne jó. Gyümölcsös jöhet. Köretnek is bármi.

2017. aug. 30. 12:09
 6/8 anonim ***** válasza:
64%

Főételnek már sokszor készítettem fügével vagy aszalt sárgabarackkal töltött szűzpecsenyét baconba burkolva, sajtmártással, burgonyakrokettel vagy burgonyafánkkal.

Ez elé egy könnyű zöldségkrémleves esetleg passzolna (nem szoktam levest elé, mert laktató étel)desszert is nagyon ízlésfüggő, szóval, amit legjobban szeretnek a szüleid, én azt készíteném.

Evés előtt, közben könnyű fehérbort javasolnék, desszert után valami finom édes pezsgőt.

De Mojjó az italszakértő:))

2017. aug. 30. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%
Karfiolpörköltet ajánlok, én a szüleimnek ezt készítettem a házassági évfordulójukra. Azt mondták nagyon jól sikerült, azóta is azt esszük.
2017. aug. 30. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
75%
Előző vagyok, receptért írj privátban.
2017. aug. 30. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!