Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Olcsó receptek a hét minden...

Olcsó receptek a hét minden napjára?

Figyelt kérdés
Szeretnék minden nap valami jót készíteni, de nem szeretném eldobni az agyam az áraktól. Egyszerű ételek olcsón? Én egy napra spagettire gondoltam, egyszer lencsefőzelékre, egyszer carbonarara. Esetleg valamilyen leves. Ti miket javasoltok? Öt/Hat főre, bár gondolom az teljesen mindegy.

2017. szept. 19. 04:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%

5-6 főre olyasmit amit könnyű nagy mennyiségben :)

Chili sin carne többféle babból pl fekete, fehér, stb., tejföllel, sajttal megszórva

Rakott karfiol

Gombapörkölt nokedlivel

Tócsni salátával és tejfölös mártogatóssal

Zöldségekkel és sajttal töltött tepsis palacsinta

Rakott kel

Zöldséges lasagne

2017. szept. 19. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
71%
töltött káposzta , töltött paprika
2017. szept. 19. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
83%
Gulyásleves, lángos.
2017. szept. 19. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%
Gomba vadasan, zsemlegombóccal, vagy krumplikrokettel.
2017. szept. 19. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
83%
Fasírt gombócokban, vagy egybesütve esetleg tojással stefániaként. Krumpli, rizs körettel, de bármilyen főzelékkel adható.
2017. szept. 19. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
92%

Lecsósszelet tarhonyával, vagy tésztával, rizzsel.

Sárgaborsófőzelék ropogósra sütött hagymakarikákkal.

Sajtos-sonkás-tejfölös tészta.(nem kell fél kiló pármai sonka hozzá )

2017. szept. 19. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
93%
Rakott krumpli
2017. szept. 19. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
83%
Frankfurti leves, utána smarni, rizskoch, vagy palacsinta.
2017. szept. 19. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
34%

Számít azért, hogy hány főre kell, mert a rakott karfiolt mi ketten azonnal szétkapjuk, igaz, nincs nagy sütőnk. Ha azt akarom, hogy másnapra is maradjon 2 embernél, a könnyed zöldségételek mind kiesnek, túl kalóriaszegények. Persze ha van második fogás, az más, a desszert sajna nem menti meg.


Az ötleteid jók. Én sárgaborsót szoktam főzni, az a páromnak 3 napra jó, csak sokszor variálok rajta közben. Első nap főzelék tojással, aztán jó kis fűszeres-paradicsomos dahl lesz belőle, néha pedig sárgaborsófasírt. Majdnem minden héten ez van, csak akkor nem, ha másfajta hüvelyest főzünk.

Zöldségleves, utána torta vagy palacsinta, ez kedvelt kombó nálunk. Mivel még 2 emberre is sokáig tart a palacsintasütés, 6-nál inkább banános vastag palacsintákat készítenék, rizsliszttel, az is kedvelt, nálunk is.


A paprikáskrumplit is szeretjük, a tócsnit is, ez utóbbi nemcsak nagy kedvenc, de a vészhelyzet étel is, ha csak 20 percem van (már 2 embernél, 6-nál nyilván tovább tart).

2017. szept. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
72%

Laktató egytálétel a Baboskáposzta, füstölt csülökkel, de amikor nincs sok pénzünk, a füstölt bordaporc, vagy a császárvég is megteszi. Én jó sok gerslit is teszek bele.

Nagyon laktató és finom étel.

2017. szept. 19. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!