Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Életem első bögrés sütjét...

Életem első bögrés sütjét csináltam, melynek szlogenje, hogy nem lehet elrontani. Az enyém keserű lett. Romlott volt valamelyik alapanyag, vagy kevés cukrot raktam bele? Vagy mi lehetett a baj?

Figyelt kérdés

[link]


Innen volt a recept, nyersen megkóstoltam és nem éreztem rossznak, bár kifejezetten édesnek sem.

A mikróban egy perc után ki akart mászni, ezért leállítottam, hogy visszaessen, a maradék időben így szakaszosan mikróztam.

Most mézzel próbálom, és úgy jó, de megtehetem vele? Mennyi az esélye, hogy esetleg romlott összetevő miatt keserű?



2017. okt. 10. 17:32
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Sütőpor helyett szódabikarbónát használtam.
2017. okt. 10. 17:34
 2/11 anonim ***** válasza:

Én sokszor készítem ezt a sütit, ha nagyon keserűnek érzed,, legközelebb csak 1 ek kakaóport tégy bele.

A recept is írja, hogy vaniliasodóval tálaljuk,ami édes, finom kontrasztot ad a csokis sütinek.

Ha nincs kedved sodót főzni, nagyon finom lekvárral is

2017. okt. 10. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem a szódabikarbóna nem jó a sütöpor helyett ebbe a receptbe.
2017. okt. 10. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

:(

Megehetem attól még?

2017. okt. 10. 18:56
 5/11 anonim ***** válasza:
55%

Nem tudhatom, romlott volt-e valami, nem nézted meg utána a tejet, a tojáson pedig látszik, más nem igazán lehet rossz benne. Ha elégeted a sütit, az is keserű.

S persze a kakaó eleve kesernyés, nem mindenkinek egyforma mennyiségű cukor kell a sütihez, lehet, hogy csak erről van szó. De a cukorhiányt vagy a túlzott kakaót érzi az ember, az nem "rosszul keserű"...


A szódabikarbóna nekem kiválóan működik minden esetben, max. a túlzásba vitele nem jó, de az sem keserű, csak érezhetően túl szódabikarbónás. A sütőpor ugyanilyen, a receptbeli mennyiségeket mindig is kb. tizedeltem :D.

2017. okt. 10. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem füstölt, nem szenes, nem feketébb sehol, de tényleg olyan íze van, mintha megégett volna. Kakaót nem is érzem. Pedig nem is egyfolytában volt a mikróban.
2017. okt. 10. 19:03
 7/11 anonim ***** válasza:
55%

Ha sütőport ír, nem helyettesítheted bikarbónával.


Vagy szigorúan kevés, egy késehegynyi, mert megkeseríti az ételt.

2017. okt. 10. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Rendben, jó tudni, köszönöm! Attól még ehető?
2017. okt. 10. 19:47
 9/11 anonim ***** válasza:
55%

Igen, ehetö, csak nem feltétlen jó.


A másik meg, hoyg az nem jó ötlet, hoyg leálitod meg újra indítod szakaszosan, ugyanis így nem az lesz az eredmény, aminek kellene lennie.


A recept szeritn keverd össze a hozzávalókat (és ne helyettesítsd a sütöport szódabikarbónával, mert az nem ugyanaz), elég nagy bögrébe tedd, hogy ne fusson ki és egy menetben mikrózd, akkor lesz jó.

2017. okt. 11. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
25%

Aki szerint nem helyettesíthető a sütőpor szódabikarbónával, azok legyenek szívesek, olvassák már el a sütőpor hátoldalán lévő összetevők leírását.


Különben meg itt egy klassz leírás a különbségről:

[link]


De hogy a kérdésedre is válaszoljak, a hozzászólások alapján a recepttel nincs gond.

Minden alapanyag friss volt?

Mindent pontosan kimértél?


Különben úgy tudsz rájönni a hibára (én sokszor csak így jöttem rá, hol rontottam el kezdő szakács koromban), hogy újra elkészíted, és minden egyes lépést végiggondolva viszel véghez. Egyszer csak eljön majd a pillanat, amikor rájössz, hol rontottad el!

Ne kenődj el, mindenki így kezdni, sok-sok gyakorlással menni fog! :)

2017. okt. 11. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!