Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mitől lesz a gomba paprikás...

Mitől lesz a gomba paprikás szaftja nyálkás?

Figyelt kérdés
Tegnap a férjem gomba paprikást főzött a gombát előtte 1 órára beáztatta.Miután kész lett a szaftja nyálkás volt. :-(
2017. okt. 14. 19:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Miért áztatta be a gombát? Ez nem bab!

Elvben a gombát még megmosni sem szabad, csak letörölgetni, vagy a héját lehúzni.

2017. okt. 14. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
18%
Galóca van benne.
2017. okt. 14. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Na, ezt én sem hallottam még! Gombát beáztatni???

Takonnyá áztatta, persze, hogy nyálkás lett.

2017. okt. 14. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Vannak nyálkásabb gombák, de áztatni egy friss gombát sosem kell. Ha aszalt volt, az más kérdés. De ha nem, MIÉRT áztatta be? Kinek jut eszébe ilyesmi?
2017. okt. 14. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!Erdei gombát még sose főztem,a gombát csak mosni szoktam,aki szedte ő mondta a férjemnek,hogy ő 1 órán keresztül sós vízbe áztatja.Ezért csinálta ő is úgy,de nyálkás lett. :-(
2017. okt. 15. 10:19
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A nagybátyám vizsgázott gombaszakértő, örökké gombászik, örökké gombát szed, főz, süt, tölt és tartósít, ilyen-olyan formában.

Megkérdeztem és nem ismer olyan gombát, amit áztatni kellene. Azért kérdezz rá akitől vettétek, hogy milyen fajta gomba is volt ez?

2017. okt. 15. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
G9mbát nemkell áztatni, az tiszta víz, még enged is vizet
2022. jan. 4. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!