Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mennyi lisztből és mennyi...

Mennyi lisztből és mennyi tejből kell kb.40 darab palacsintát sütni?

Figyelt kérdés
2017. okt. 17. 11:37
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Attól is függ milyen vékonyat vagy vastagot szeretnél.

Kb félkiló-hatvandekára saccolnék (én soha nem mérem, csak öntöm, és lesz amennyi lesz )2-3 tojás, és szóda meg tej, annyi amennyivel simára, sűrű állagúra ki lehet keverni.

Habverő jó szolgálatot tesz.

2017. okt. 17. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nálam 8-10 db-hoz a 2 db tojás, 5-7 deci tej, és kb. 30 db liszt megy el.


Akkor a 40 db-hoz kb. 8 db tojás, 2 liter tej, és 1 kg liszt minimum.

De én sem mérem, hiszen a tojások sem egyforma méretűek, így egész pontos mennyiséget nem lehet írni. Amennyi kell ahhoz, hogy olyan állagú legyen a tészta, amilyennek lennie kell.

2017. okt. 17. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ahogy az első 2 válasz is mutatja, mindenki más arányt használ. Én még annál is sokkal tojásosabban sütöm, mint a 2., viszont tejet nem teszek bele, csak minimális vizet. A tojásszegény palacsinta nekem nem ízlik, már az őseim is tojásosan csinálták, szép sárgára.

Nincs konkrét általános szabály, a sűrűsége legyen megfelelő s aki eszi, annak legyen megfelelő az íze is.

2017. okt. 17. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hát végülis 80 dkg lisztből csináltam a tésztát, a tejből és szódából csak úgy érzéssel tettem bele, meglátjuk mennyi lesz :)
2017. okt. 17. 13:48
 5/6 anonim ***** válasza:
No és mennyi lett???
2017. okt. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Meglett a 40 :)
2017. okt. 19. 06:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!