Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Házi Füstölt Kolbász recept?

Házi Füstölt Kolbász recept?

Figyelt kérdés

Szeretnék végre igazi házi füstölkolbászt enni, mert a boltokban ami kapható (még a 4000ft/kg-áron is ehetetlen). Vettem 7 kg sertéslapockát aminek kb. 30%-a zsíros rész. A húst ledarálom és mit adjak hozzá? Rengeteg receptet olvasni a neten, én a hagyományos füstölt házi kolbászt szeretném.

A feltételezett recept

7 kg hús

? fokhagyma

? pirospaprika

? bors

? valami

És ha ezeket betöltöttem bélbe, akkor mennyi ideig kell füstölni? Akácfával? Összegezné valaki nekem?



#recept #kolbász #házi füstöltkolbász
2017. okt. 20. 15:13
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
22%
Csak a fokhagyma levét??? Mi van, ember. Ne legyél már ilyen buta. KÉRETIK TÖRÖLNI, MERT AKKORA BAROMSÁGOT MONDOTT, HOGY AZ SÉRTI A MAGYAR GASZTROKULTÚRÁT.
2017. okt. 21. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
83%
Én is alföldi vagyok, de a fokhagymát mi is ledaráltuk, a hús darálás közben. Igaz, hogy 2-3 alkalommal is egy kis marék hússal többször áteresztve a darálón, hogy valóban apró legyen az a fokhagyma. És azt a marék fokhagymás darált húst a böllér külön kezelte, és arra vigyázott, hogy alaposan bele legyen gyúrva a többihez, és mindenhová jusson belőle, nehogy ott maradjon egy kupacba.
2017. okt. 22. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
85%
Mi svábosan készítjük, és a fokhagymának csak a levét tesszük a kolbászba. Legalább olyan tökéletes a kolbászunk, nem szárad ki hosszabb idő múlva sem.
2017. okt. 22. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
30%
Na, a "svábos" kolbász az nem kolbász. Gyere el Békés megyébe, itt tudnak kolbászt csinálni (nem tesznek bele vizet és nem a fokhagyma levét teszik bele.)
2017. okt. 22. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
94%

Ez az utolsó állítás kb olyan, mint , ahogy a szabolcsiak szerint az ő paradicsomos töltöttkáposztájuk az "igazi ".

Miért nem lehet elfogadni azt, hogy még kis hazánkban is tájegységenként másképp főznek, fűszereznek, szerencsére, így legalább változatosabb a magyaros konyha.

Nemcsak a Nagyalföldből áll MO.

2017. okt. 23. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
92%

Mi az, hogy a svábos kolbász nem kolbász???

Én nem vagyok sváb, de ez a kijelentés pont olyan, mintha azt mondanánk, hogy a bajai halászlé nem halászlé, csak a tiszai.

Hülyeség. Mindenkinek az a kaja, az a kolbász, stb. stb. a jó, amelyiken gyerek korában felnőtt, vagy éppen amelyiket szereti!!!

Ha te valamit nem szeretsz, nem kell enned. De azért ennyire leszólni egy ételt, csak azért mert te másként szereted, ez = bunkóság!

2017. okt. 23. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
24%
Ez vélemény.
2017. okt. 23. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 A kérdező kommentje:

Tisztelt válaszolók! Megszáradt a kolbász már egy pár napja esszük. A véleményem és meglátásom a következő:

-nem hasonlít nyomokban sem arra a száraz füstöltkolbászra amit én (régebben) ettem

- túl tömény ízre sem az igazi,

- olyan vékony lassan a kolbász mint az a reklámban lévő

- miért kell kamuzni hogy 2-3 napokig füstölik mikor egy nap utan full korom volt némelyik

- talán több zsíradékot is tehettem (nagy "szakértők" 30%-otokkal) Menjetek a csába :) Na mindegy legközelebb szakavatott idős henteshez megyek tanácsért nem ilyen kamugátorok közé. Azonban értékelem és köszönöm a segíteni akaró kommentelőknek.

2017. nov. 7. 16:47
 29/38 anonim ***** válasza:
84%
Az, szomorú, hogy kormos lett:(( A kolbászt, füstölni kellett volna, nem korommal bevonni. :))))))
2017. nov. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
68%
Legközelebb ne kormozd össze a kolbászod. Amúgy meg nehogy elhiggye már valaki, hogy egy szó is igaz abból, amit itt vetít ez az ember.
2017. nov. 7. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!