Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » K. R tejszelethez hasonlo...

K. R tejszelethez hasonlo finom kremreceptet tudnatok irni, ami mar tesztelve is volt?

Figyelt kérdés

2017. nov. 4. 16:17
 1/1 mobidick ***** válasza:

Ide másolom azt a teljes receptet, amit én szoktam készíteni. Nagyon babrás, és rövid ideig örülhetek csak a látványnak!

KINDER TEJSZELET

Hozzávalók 9  szeletre

A piskótához

5 db tojás (közepes, "M"-es méretű)

90 g kristálycukor

90 g búzaliszt (BL55)

30 g kakaópor - holland

12 g sütőpor

A krémhez

40 g pudingpor - tejszín ízű

250 ml házi tej / teljes tej

80 g kristálycukor

25 g vaj

150 g mascarpone


TELJES ELKÉSZÜLÉSI IDŐ: elkészítés 80 perc + 2 óra hűtés 80 perc + 120 PERC = 200 PERC

Leírás

Ezért a receptér már, rég nyüstöl a család apraja,- nagyja, hogy készítsük el, de eddig nem kezdtem bele. Pedig az egyik kedvencem még nekem is, nem csak a gyerekeimnek. Pofon egyszerű ez a recept és hamar készen van. A receptek között böngészve végül egy német oldalon lévőt variáltam át picit. A tésztája puha és omlós a krémje is hasonló az eredeti Kinder tejszelethez!

Elkészítés

1 A tojásokat kissé felverjük. Nem kell kemény habbá, csak hogy kicsit habos legyen.


2 Hozzáadjuk a cukrot, az átszitált lisztet, kakaóport, sütőport és elkeverjük.


3 Sütőpapírral bélelt 32*39 cm-es tepsibe öntjük, elsimítjuk és 180 C fokra előmelegített sütőben 12 perc alatt megsütjük. Tűpróbával ellenőrizzük.


4 Kitesszük kihűlni. Sütőpapírt lehúzzuk róla, ha kihűlt. Mivel vékony a lap, ha levesszük, a tepsiről pár perc alatt meghűl. Ha kihűlt elvágjuk félbe és az egyik felet felvágjuk, ahogy szeretnénk.



6 A mascarponét kikeverjük a vajjal.


7 Hozzáadjuk a teljesen kihűlt pudingot is és azzal is simára keverjük.



9 Egyszerűen mennyeien finom! :)

2017. nov. 5. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!