Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Süti/torta recept, amiben...

Süti/torta recept, amiben annyi alkohol van, hogy be lehet tőle rúgni?

Figyelt kérdés
Kerestem sok helyen de egy ilyen receptet sem találtam. A lényeg, hogy egy ismerősömnek a szülinapjára sütném, aki nagyon szereti a Keserű Baktert és nagyon örülne egy "Bakteres" sütinek.

2017. nov. 23. 20:42
 1/5 anonim ***** válasza:
86%

Ott kezdődik a dolog, hogy az alkohol hő hatására bomlik. Tehát, ha nagyon ütőset akarsz, akkor ne süsd, bakter!


Pl tiramisu rendes rummal + amarettoval ütős lehet + a benne lévő cukor miatt még jobban üt majd a gyomorban emésztés közben..

2017. nov. 23. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Magas diós piskótát sütsz, ha kihült, akkor a tetetjéröl levágsz egy szeletet, az alsó részböl meg kiszeded a belsejét, hogy kb 1 cm-es széle maradjon csak.

A kiszedett belsörészt összekevered (eredetileg) rummal, hogy krémes állagú legyen, vissza töltöd a tortába, ráteszed a tetejét és bevonod tejszinhabbal.


A rumot lehet más alkohollal is helyettesíteni. Csak vigyázni kell, mert igen hatásos benne az alkohol!

2017. nov. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ezek nagyon jók! A 2. lesz szerintem, tejszínhab helyett lehet ráteszek valamilyen alkoholos zselatint :D
2017. nov. 23. 21:11
 4/5 anonim ***** válasza:
Vodkába áztatott gumicukrot :DDD
2017. nov. 23. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Díszítésnek vodkával beinjekciózott banánkarikák.Teszel bele egy kis keserűmandula(fehér) aromát, még "bakteres " is lehet.
2017. nov. 24. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!