Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Karácsonyi ajándék ötlet?!

Karácsonyi ajándék ötlet?!

Figyelt kérdés

A családban szeretnék pár embernek házi készítésű kis krémeket illetve más befőttes üveges ételt adni.

4-et szeretnék egy csomagba erre várnék ötleteket. Kettőt már kitaláltam: sült fokhagyma fűszeres oliva olajban, illetve házi erős paprika krém. Valakinek valami ötleT? Köszönöm!:)


2017. dec. 9. 17:14
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Házi BBQ mártás , Fűszeres chilis olajban eltett feta sajt,

Házi karamell szósz,

Rakhatsz össze sütemények száraz anyagait rétegezve a recepttel mellékelve..

Házi készítésű száraz pácok vagy olajos húspácok.

Chilli paprika sajttal töltve olajban elrakva...

2017. dec. 9. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Van almás-lilahagymás dzsem (csatni ) receptem, amit már én fejlesztettem ki, több recept elolvasása után.Már régóta egyik kedvencünk, nagyon finom húsok mellé, ha érdekel, szívesen leírom.
2017. dec. 9. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Engem érdekelne az a recept :)
2017. dec. 9. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én amúgy tojáslikőrt szoktam főzni vagy ádonyalikőrt készítek
2017. dec. 9. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Szuper ötletek! Köszönöm! Még várok válaszokat mert lehet kibővítem! És engem is érdekelne a recept!:)
2017. dec. 9. 19:15
 6/10 anonim ***** válasza:

Angol citromkrém (Lemon curd)

Thai chiliszósz

Házi mogyoróvaj

Mézes házi mustár

Borzselé

2017. dec. 9. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Vörösboros lilahagyma lekvár.
2017. dec. 9. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
De szeretik is ezeket akiknek szánod? Mert az fontosabb ha nem akkor fölösleges bajlodni vele.
2017. dec. 10. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Persze, szeretik!
2017. dec. 10. 08:11
 10/10 anonim ***** válasza:

Elnézést, hogy csak most írom le hagymalekvár receptjét, de a netszolgáltató egész nap sza.akodott, hol volt, hol nem, mint a mesében.

Most gyorsan leírom, remálem nincs késő.


Hagymadzsem (csatni )

Hozzávalók: 5 evőkanál cukor, fél deci 10 %-os ecet, 4 deci víz,60-70 deka lilahagyma, 40-50 deka alma, egy darabka fahéj (kb 2 cm ) 3-4 db szegfűszeg, 10-12 db egészbors.

Aki szereti a csípőset, tehet bele 2 kis csilipaprikát finomra vágva.

A hagymát és az almát megtisztítjuk, félkarikára, illetve kockákra vágjuk.

Egy megfelelő lábasban (amibe belefér) a cukrot karamellizáljuk, majd felöntjük az ecetes vízzel. (vigyázat nagyon sistereg )Amikor a karamell elolvadt, beletesszük valamennyi alapanyagot.

gyakran kevergetve (kb másfél óra ) dzsem sűrűségűre főzzük.Akkor jó, amikor a bennelévő cukor már pókhálószerűen szálasodni kezd.

Forrón kis lekváros üvegekbe töltjük, lezárjuk a csavaros tetővel és fejreállítjuk.

Én két 450 ml-es üvegbe töltöm ezt a mennyiséget, tömören, de ez elég sok, lehet formás kisebbekbe is tölteni.

Nagyon finom sültek mellé, de bármilyen hidegkaja mellé is.

Három-négy hétig eláll hűtőben (bár hamarabb is el szokott fogyni ), így tartósítószer nem kell bele.

Bármikor készíthető újabb adag, mert a hozzávalók mindig kaphatók.

Kellemes karácsonyi készülődést mindenkinek :)

2017. dec. 10. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!