Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tervezitek már, hogy mit...

Tervezitek már, hogy mit fogtok főzni karácsonyra? Esetleg valami különleges recept, akár süti recept?

Figyelt kérdés
2010. okt. 23. 16:29
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
még odébb van a karácsony
2010. okt. 23. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%

Én 14 éves fiú vagyk. Már nagyon várom a karácsonyt, mert tervezem hogy sütt adok ajándékba, meg sütök is valami finomat. Terveim:

Ajándékba: Rudolf falatkái:

-125 gramm olvasztott vaj

-250 gramm összetört kekszmorzsa

-4 ek. méz

-4 ek. kókuszreszelék

-4 ek. kakaópor


A hozzávalókat összekeverjük, tálcára öntjük, elegyengetjük. Néhány órára hűtőbe tesszük. Ha kivettük, egyenlő kockákra vágjuk. Golyókat formálunk a kockákból. A golyókat kakaóporba, kókuszreszelékbe, aprómogyoróba, csokireszelékbe forgatjuk. Kis muffinos papírba tesszük.

Ez az egyik. A másik:

Gesztenyés fatörzs:

-1 kg gesztenyepüré

-80+20 gramm teavaj

-45 gramm sózott vaj

-125 gramm porcukor

-40+100 gramm csoki


Mély tányérba tesszük a gesztenyepürét, beleöntjük a porcukrot. Megolvasztjuk egy serpenyőben a 80 gramm teavajat, 45 gramm sózott vajat, 40 gramm csokit.-> Hozzáadjuk a gesztenyéhez, állandó kevergetés özben. Ózgerincformát kibéleljük, beleöntjük a fatörzstésztát, lefedjük a tetejét is. Egy tele üveggel a tetején betesszük a hűtöbe. 2 nap múlva kibotítjuk. Megolvasztjuk a maradék vajat és csokit, bevonjuk vele.


Nálunk szinte már hagyomány, hogy anya süt fatörzset, meg háztetőt. =)

2010. okt. 23. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
74%
NÁlunk ami minden karácsonykor van az a halászlé, sült hal/rántott hal és a sült kacsa, a többit még kitaláljuk a családdal :)
2010. okt. 23. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
13%
azt hiszem elmegyek mekizni
2010. okt. 23. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
az én családom soha nem csinált mézeskalácsot,egészen tavalyig nem is ettem,akkor a szomszéd küldött át,és annyira ízlett,hogy karácsonykor azt fogok:D amúgy hát hal,majonézes krumpli/tojás/borsó
2010. okt. 23. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Hagyományosan minden évben ugyanaz, csak a sütik változnak/bővülnek, ill., ami épp akkor a kisfiam kedvence, azt tuti megfőzöm/sütöm.

Halászlé, töltött káposzta, rántott hal, majonézes krumpli és kukorica saláta, töltött csirke vagy pulyka, tyúkhúsleves. Mákos-diós bejgli, emeletes süti (családunk kedvence), sajtos pogi, gesztenyés süti

idén hozzánk jön mindenki 25.-én, úgyhogy felköthetem a gatyám....:)

2010. okt. 25. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
76%
semmi különöset. Rántott hús, töltött hús rizsel és húsleves. Süti az meg narancs túros süti meg stb.
2010. nov. 3. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
76%
sütiben mindig szívesen kísérletezek, most épp a kürtőskalácsot tesztelem, ha beválik, karira is sütök. A mézeskalácsot én is szeretem.
2010. nov. 3. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
kinder bueno szelet? ismered? isteni finom! :)
2010. nov. 3. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Nálunk valószínűleg lesz halászlé, sajtos hús, majonézes krumpli, majonézes kukorica, rizs. Karácsony előtti napokban meg szoktunk mézeskalácsot sütögetni, de ezen kívül is lesz majd vacsin valami desszert, csak azt még kitaláljuk.
2010. nov. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!