Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » SOS. A lasagne tésztája össze...

SOS. A lasagne tésztája össze van ragadva, akkor még tovább kell főzni? Szét is esett kicsit. Most mi lesz?

Figyelt kérdés

2017. dec. 19. 18:28
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
mondták itt körülöttem, hogy kész van aa csuszatészta én kivettem aztán szomorúan láttam ,hogy összevan még ragadva.. kemény a közepe és az össze össze van ragadva.. kicsit szét is esett. nem mindegyik maradt téglalap alakú... menthető még valami?
2017. dec. 19. 18:30
 2/12 anonim ***** válasza:
70%

Nos, bár nem értem, mi a gond teljesen, főzd tovább.


Mellesleg a főzővízbe fél teáskanál olaj és nem ragad össze :)

2017. dec. 19. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Mit csinálsz Te most tulajdonképpen?

A lasagne tésztát nem kell főzni, a csusza meg teljesen más.

2017. dec. 19. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
90%

A készen vett lasagne tészta ugyanabból készül mint a csuszatészta, csak az egyiket összetörik szabálytalan darabokra, a másikat pedig szabályosra vagdossák.

De a lényeg:

A lasagne-hoz a tésztát NEM KELL előre kifőzni, az a sütőben felszívja a levet és attól lesz finom.

Ezt a tésztát, amit most főzöl ha megfő, ha nem, ne használd fel lasagne-nak, mert pocsék lesz!

Tedd félre, holnap vegyél túrót, tejfölt, füstölt szalonnát és csinálj túrós csuszát!

A szószt meg amit most összehoztál fagyaszd le és vegyél hozzávaló tésztát, amivel nyersen süsd meg!

2017. dec. 19. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
a szakácskönyv azt írta ,hogy ki kell főzni
2017. dec. 19. 19:19
 6/12 A kérdező kommentje:
csináltam már egyszer lasagnet, akkor is e szerint a recept szerint csináltam és előre megfőztem a tésztát és akkor jó lett.. csak azóta eltelt egy év.. és most meg valamiért nem sikerült úgy mint tavaly.de tavaly nem volt pocsék. jó volt.
2017. dec. 19. 19:21
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Pocsék nem lesz tőle, csak túl fő a tészta így és ráadásul fölösleges csomó plusz munka is (mikor egy valódi lasagne-t alapból marha sok meló megcsinálni).
2017. dec. 19. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

megsült, szerintem jó lett

jónak tűnik...

2017. dec. 19. 19:43
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

#8

Akkor happy and!:)

Jó étvágyat!

2017. dec. 19. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező, akkor neked sikerült a világ egyetlen lasagne receptjét megtalálnod, amiben főzni kell a tésztát.

A lasagneba SZÁRAZON kell beletenni a tésztát, de te csináld úgy, ahogy akarod.

Azért egyszer próbálj ki egy szabályosan készített lasagnet is és akkor majd rájössz mi a különbség!

2017. dec. 19. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!