Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Szilveszterre milyen egyszerű,...

Szilveszterre milyen egyszerű, de különleges nassolnivalót ajánlanátok egy kezdőnek?

Figyelt kérdés

Szeretném bebizonyítani a rokonoknak, hogy sokszínű vagyok. Általában magamra főzök miután suliból hazajövök, de nasit még sosem csináltam.

Érdekelne olyan ötlet/recept ami nem egy szokványos szilveszteri csemege, hanem különleges az ízvilága.

Köszi a válaszokat! :-)


2017. dec. 26. 19:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Mini bagelek

Sajtkrémes-lazacos rakhatsz kis friss kaprot a sajtkrémbe

Szalámis-camambert sajttal

Sonkás-sajtkrémes

Kékpenészes sajt - csirkemell sonka

Diós sajtkrém, valami jobb félkemény sajt


Mindegyikhez mehet: saláta, brokkoli- vagy póréhagyma csíra

2017. dec. 26. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ami szilveszterre tökéletes az a Sörkifli. Egyszerű, sós, finom és könnyen elkészíthető.
2017. dec. 26. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Alma csipsz? Egyszerű és finom.


[link]

2017. dec. 26. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

Már elnézést, de miért akarsz hazudni a rokonoknak?

Ha valójában igazából sokszínű lennél, akkor ezt a kérdést nem kellett volna feltenned, magadtól lenne egy csomó ötleted.

Szerintem ne játszd meg magad.

2017. dec. 26. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Édességnek csinálhatsz trüffeleket, valójában tök egyszerű, jó minőségű csoki, egy kis vaj és zsíros tejszín (habtejszín) kell hozzá, meg valami, amibe hempergeted. Ez lehet cukrozatlan kakaópor, porcukor, darált dió, mandulaliszt stb. Szilveszterre lehet ízesíteni pezsgővel, vodkával, forraltbor-fűszeres vörösborral, csak az arányokra kell figyelni. Ha neten keresel recepteket, ott általában be is vonják csokival, ami macerás, én csináltam már párszor külön bevonat nélkül, csak hempergettem, úgy is finom, jól le kell hűteni.
2017. dec. 26. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Sós sütinek nagyon jó, finom és egyszerű a leveles tésztából készült csiga, különböző töltelékkel. Tésztát kapsz készen, kinyújtva, van kétlapos és négylapos csomag is. Tölteléknek főzz sűrű besamelt, keverd el egy tömlős kenősajttal, ezt a krémet aztán lehet ízesíteni apróra vágott füstölt lazaccal/olivabogyóval/snidlinggel/préselt fokhagymával és spenóttal/kéksajttal/rózsaborssal stb, vagy megkenheted a lapot egy kis tejföllel lazított juhtúróval is, ízlés szerint fűszerezve. Feltekered és kisujjnyi vastag szeleteket vágsz, a tetejére lehet hinteni egy kis sajtot, de anélkül is jó. Előmelegített, forró sütőben, sütőpapírral bélelt tepsiben villámgyorsan elkészül.
2017. dec. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Sós kosárkák különféle krémekkel megtöltve (vastag csillagcsövű habzsákból )
2017. dec. 27. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Folytatom a sós kosárkákat... Én is vendégként ettem, volt darált csirkepörköltes, csirkemájkrémes, tojáskrémes és halkrémes.Gyönyörű szépek voltak és isteni finomak.Mint a csavart fagyi, úgy volt betöltve a kosárkákba.

Aztán egy céges karácsonyi bulin és is kipróbáltam.Igaz a kosárkákat készen vettem (de ők is, mert vendéglátósok ), A krémekkel nem volt semmi gondom, egy kicsit munkaigényes négyfélét csinálni, de a siker mindent megér.A botmixer nagy segítség ilyenkor.

Azóta is emlegetik a kollegák.

Szilveszterkor lehet, hogy a babonásoknál a halas nem játszik, de van más, amiből válogathatnak :=)

2017. dec. 27. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!