Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Havi 8-10 ezer forintból...

Havi 8-10 ezer forintból kilehet hozni a teljes napi étkezést? Miket vegyek, főzzek? Húsról lemondtam már. Eze

Figyelt kérdés

Idáig 1 hónapig natúr natúr rizs, tészta.

Ritkán zsacskós leves de ezt nem bírom unalmas.


2018. jan. 4. 17:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
87%

Ha a 8000 Ft-ot veszem alapul, az 266 Ft/nap. Ha nem vagy nagy étkű, bájosan, de megoldható.

Reggel egy zsemle, egy szelet felvágott kb.30-40 Ft. Vacsorára pirítós fokhagymával ugyanennyi. Ebédre rizs, farháttal. Nyilván a felvágott át nem szeletre veszed, a rizs egy főre hosszú ideig elég, lehet csinálni főzeléket, paprikás krumplit (több napig ehető).

2018. jan. 4. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
nem bájosan,hanem bajosan. Bocsi
2018. jan. 4. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Egészségesen nem, brutál hiányosan persze igen, rizst eszel sárgaborsóval és annyi (lehetne rosszabb is, fehérjét azt ad, jó kis vegán kombó ez). Némi olcsó zöldség és zsír is belefér, de nem az igazi.

A lenmag is olcsó s az is dob valamit az étrenden.


A natúr gabonával elbomlanak az izmaid, azt ne csináld. A sárgaborsó nagyon olcsó és fehérjét ad.


Na jó, 15 ezerből nekem jó étrend jön össze speckó diétával is, ha akarom, szóval lehet, hogy végülis valamire elég, de már tuti lesz valami hiány s persze aszkéta is.

2018. jan. 4. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Krumpli, sárgarépa, hagyma, cékla most szezonális és olcsó.

Figyeld az akciókat, ha van lehetőséged, zárás előtt nem sokkal menj vásárolni.

Sok dolgot tudsz megvenni 30-50%-os kedvezménnyel.

Ha szereted a sütőtököt, most az sem drága, és sok vitamin van benne.

Csirkecomb általában olcsón beszerezhető, főleg a farrészes.

Fagyasztott csirkemáj akcióban 200 Ft alatt van 0,5 kg.

Inkább főzz, és azt egyél, a felvágott nem jó megoldás.

Ha tudsz, menj ételosztásra, hidd el, nem szégyen.

2018. jan. 4. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Kemény menet,de nem lehetetlen. Krumplit mindenképpen vennék az kilóra nem kerül sokba,csak jó helyen kell venni termelőtől. Legjobb ha tudnál sütni kenyeret is mert a liszt-víz-élesztő is olcsó. Olcsó zöldségeket is érdemes venni káposztát ,répát,retket stb abból lehet is kotyvasztani kelkáposztát ,tésztával kombinálva már lehet káposztás meg krumplis tésztád is.Ha van liszted akár palacsintát is süthetsz,aztán valamit beleraksz,de lehet üresben is enni.Persze valami olaj nem árt meg fűszerek,de azt egyszer kell megvenni és soká kitart.
2018. jan. 4. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Én krumplit vennék keveset, mert kalóriaszegény (jó, ezen segít egy csomó zsír) és engem nem laktat, de amúgy finom s tuti van, akinek bejön.


Az akciókat is nézd, az is tud segíteni. A mi Coopunk kb. semmire se jó, de néha féláron adnak még teljesen jó régebbi zöldséget, nagyobb boltokban pedig egészen jó kis akciók vannak.


Mivel nem vagy vega, valami jó kis csontos hús jól jöhet, az olcsó és jó levest főzhetsz belőle.


Nincs az az isten, hogy ne vegyek tojást, néha használnám itt-ott, de az tényleg nem kifejezetten olcsó, de az ár/érték aránya remek, igen tápanyagdús s rengeteg ételt feldob. De én nem eszem húst, főleg boltit nem, az bizonyára határozottan tudja verni árban.

2018. jan. 4. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Lehet itt tippeket adni, de az igazsag az, hogy havi 8-10e forintbol emberi modon etkezni, foleg huzamosabb ideig nem lehet. Ramegy az egeszseged, a fogaid, az erod a hianybetegsegekre, amit a tapanyag- es vitaminhianyos etkezes okoz. Valahol nagyon felrement a koltsegvetesed, az ilyen sporolas helyett probalj mashol takarekoskodni.
2018. jan. 4. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

52 ezer a bevételem, abból 29 a kollégium, heti 4400 a matek külön óra többi maradagamra.

Egyetemista nappali képzésen vagyok, dolgozok mellette.

2018. jan. 4. 19:26
 9/17 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem nem lehetetlen,valaki ennél kevesebből tengődik. Tacskóban pl nagyon olcsó szokott lenni a faroscomb, 300-350 kilója. Figyeld az akciókat,mert van hogy a hibás zöldségeket(nem rohadt)gyümiket is olcsón adják. Levescsont sem drága,egy-egy darabot megfőzve finom levest készithetsz. Van lehetőséged szupermarketbe menni,ott nagyobb a választék,mint a sarki kisboltba.
2018. jan. 4. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
16%
Nem lehet.
2018. jan. 4. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!