Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Levest szabad újból behabarni?

Levest szabad újból behabarni?

Figyelt kérdés

Tárkonyos csirkeragulevest főztem tegnap, ízre nagyon jó, de én kicsit sűrűbbre szerettem volna, és sajnos mára sem sűrűsödött be. Ártok azzal, ha újraforralom, és behabarom megint?

Ha számít, az egyik felét fagyasztani szeretném/szerettem volna.

Köszönöm a válaszokat!



#főzés #leves #fagyasztás #habarás #tárkonyos csirkeragu leves
2018. jan. 5. 12:29
 1/7 A kérdező kommentje:
Bocsi a kategóriáért, gőzöm sincs, miért ide tette - ritkán gyk-zol telóról. Ha vki tudja, hogy kell átrakni, szívesen fogadom az infót. x)
2018. jan. 5. 12:31
 2/7 A kérdező kommentje:
Na most meg átkerült. Feladom :D
2018. jan. 5. 12:32
 3/7 anonim ***** válasza:
42%
Csak akkor forrald és habard be újra, ha nem akarod újra lehűteni, hanem elfogyasztod az összeset. Ellenkező esetben nagy az esély rá, hogy megromlik.
2018. jan. 5. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
84%

Lehet új habarással sűrűbbre varázsolni.

Velem- és gondolom mással is- előfordult már, hogy egy leves vagy főzelék túl hígra sikerült, és , akkor nincs mese még egy rántást/habarást kell készíteni és a probléma megoldva.

Az a felét, amelyiket le szeretnéd fagyasztani, azt ráérsz majd az újbóli felhasználáskor besüríteni.

2018. jan. 5. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
43%
A legegyszerűbb, ha saját anyagával habarod be, akkor nem változik az íze (ha az teljesen rendben volt). Tehát pl. kiveszed a benne lévő krumplit, pürésíted és azt adod hozzá.
2018. jan. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Huh, köszönöm a válaszokat, amit 5-ös írt, az eszembe se jutott - pedig tök logikus. Akkor ezt fogom tenni, amit mostanában megeszünk, azt újrahabarom, saját levével stb., a fagyasztottat meg majd akkor, amikor tálalom.

Köszi mindenkinek! :)

2018. jan. 5. 13:52
 7/7 A kérdező kommentje:
Az 5-ös közben vmiért négyes lett, mindegy, a lényeg ugyanaz. Köszi! :)
2018. jan. 5. 13:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!