Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Veszélyes lehet ha megkopott...

Veszélyes lehet ha megkopott az olajsütőn a teflonbevonat?

Figyelt kérdés

Vettem egy tefal olajsütőt és elkezdett mállani rajta a bevonat, szerintem teflon lehet. Kicsit gumi szerűnek tűnik. Sajna nehéz jól lefotózni.


Itt egy kép: [link]


Nem veszélyes így sütni benne, illetve nem lehetne otthoni körülmények között újra felvinni egy ilyen bevonatot?



2018. febr. 14. 13:49
 1/4 anonim ***** válasza:
74%
A teflon , ha leválik a serpenyőről, egyszerűen áthalad a szervezeten. Egészségkárosító hatása abban az esetben van, ha edényt 260°C fölé hevíted, ilyenkor ugyanis mérgező gázok szabadulhatnak fel belőle, melyek influenzaszerű tüneteket okozó teflonlázat idéznek elő.
2018. febr. 14. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Úgy tudom, hogy a TEFAL-okra 2 év a garancia.

Ha két éven belül vetted, akkor én a helyedben visszavinném, mert ez így nincs rendben.

2018. febr. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Régebben (mondjuk 10 éve) a teflon a gyártás során kis mértékben egy mérgező anyaggal szennyeződött, ami csak akkor kerülhetett bele az ételbe, ha megsérült a bevonat az edényen. A mai teflonokban ez az anyag már nincs benne.


Fura, hogy gumiszerű valami vált le, én nem arra következtetnék, hogy az teflon, de annyira nem értek hozzá. Viszont - ha már nem garanciás és nem lehet kicseréltetni - akkor nyugodtan használnám tovább azt az edényt.

2018. febr. 14. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mindegyikről lehámlik a bevonat, a szarakról hamarabb, a minőségiről később. Először egy pötty, aztán egyre nagyobb foltokban. Nem veszélyes anyag, csak annál könnyebb lesz leégetni a kaját. Ha már elég nagy a folt, vegyél új serpenyőt.
2018. febr. 14. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!