Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Gyorsan elkészíthető, látványo...

Gyorsan elkészíthető, látványos habos tortareceptet keresek?

Figyelt kérdés
2010. jún. 7. 20:55
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem van egy saját receptem, nagyon finom...ha gondolod.


Süss egy piskótát, bármilyen lehet, gyümölcsös, csokis, mogyorós, bármilyen.

A lényeg, hogy magas falú edényben süsd. Majd hagyd teljesen kihűlni!

A krém:


1csomag zselatint picike vízben felfőzöl (általában rajta van, meddig kell) Tényleg kevésben, de lehet tej is!

Egy tálban összekeversz 2 nagy pohár tejfölt, vaníliát (vaníliás cukor is lehet, kb 3 zacsival), cukrot (édesítőt), és gyümölcsöt (ha a piskóta gyümis, célszerű ugyanolyan, vagy ahhoz passzolót tenni bele). Ezeket összekevered, és hozzáöntöd a zselatinos cuccot.

Ízlés szerint tehetsz bele fahéjat, citromhéjat, kandírozott gyümit, igazából a fantáziádra van bízva.

Felversz egy doboz tejszínt (én csak 2dl-est szoktam, de ha habosan szereted, lehet több) jó keményre, majd beleforgatod.

Ezt a keveréket rásimítod a piskótára.

6órára hűtőbe teszed, addig megdermed a krém egy picit, és ennyi. Iszonyat finom!

A tetejét díszítheted reszelt csokival, epersziruppal, csokiöntettel, színescukorral, bármivel!


Igazából csak a fantázia szab határt!Így akár alkalomra vagy csak úgy is elkészíthető!


23L

2010. jún. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

[link]


Gyors is, habos is és finom is. :) Én tegnap készítettem el ;)

2010. jún. 9. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!