Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tej+só+cukor+tojás+liszt+kakaó...

József nádor kérdése:

Tej+só+cukor+tojás+liszt+kakaó+víz van ithon. Mit tudok belőle csinálni?

Figyelt kérdés
2018. febr. 22. 17:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Palacsinta?


[link]

2018. febr. 22. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha van sütőporod, akkor tudsz pl. kevert sütit is csinálni.
2018. febr. 22. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
93%

Ezt:

[link]

2018. febr. 22. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

2 bögre liszt

1 bögre cukor

1 tojás

1 cs. sütőpor

kicsi olaj

tej (fél-egy bögre)

kakapor


A tojást elkevered a cukorral, hozzáadod a lisztet, a kis olajat, és annyi tejet, hogy ne legyen tök híg, sem tapadós a masszád (jól dolgozza a robbotgép).

Még elkevered benne ízlés szerint a kakaót, magvakat, amit akarsz.


150 fokra előmelegíted a sütőt, a masszát sütőpapíros vagy vajjal-liszttel kiszórt tepsibe (kb 20x30-as méret, magasabb falú) vagy piteformába öntöd, és 20-25 perc alatt megsütöd.


Tűpróbálval ellenőrizd, hogy megsült-e (bökj egy villát pl. a süti közepébe, ha már nem ragad rá a tészta, kész.

2018. febr. 22. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
40%
3-as sütőpor nélkül SOHA nem fog piskótát vagy ilyesmit csinálni :D
2018. febr. 22. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez így igaz, a kakaópor lehúzza a tésztát, így sütőpor nélkül egy tömör gyönyör lesz csak.

Én maradnék a hagyományos palacsinta mellett, cukorral elkevert kakaóval megszórva töltelékként.

Ehhez megvannak a hozzávalók. is.

2018. febr. 22. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
De a kakaó cukorral, vízzel felfőzve kellő sűrűségűre, akár csokiöntetként is megfelel.
2018. febr. 22. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

A piskótához nem kell sütőpor, én kakaósat is csináltam már, működött, igaz, az kevés tészta volt lapos tepsiben, lehet, hogy rendes, magas piskótánál van különbség, nem tudom.

Van egy sütim, amihez egybeverem a tojást és a hagyományos piskótánál több kicsit több lisztet kap, az is prímán működik kakaóval, habkönnyű mikrós süti lesz belőle. A sok tojásos tésztáknál a tojás emeli meg a sütit, felesleges a sütőpor.

2018. febr. 22. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
A sütőpor simán helyettesíthető szódabikarbónával, de nekem sem agysebészet sütőpor nélkül sütni.
2018. febr. 22. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Vizes piskóta


Hozzávalók:


4 tojás

4 evőkanál víz

15 dkg cukor

15 dkg rétesliszt

margarin a tepsi kikenéséhez

Elkészítés:


A sütőt előmelegítem 180 fokra, a tepsit kikenem a margarinnal, majd beszórom egy kis liszttel. A tojásokat különválasztom, a fehérjét felverem, majd hozzáadom a cukrot, utána a sárgákat, a vizet és végül a lisztet. A tésztát beleöntöm a tepsibe, kicsit megütögetem az alját. A sütő hőfokát visszaveszem 160 fokra és beteszem a tésztát. Kb. 25 perc után ránézek, innentől kezdve tűpróbával ellenőrzöm és ha kész, kiveszem a sütőből.

2018. febr. 22. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!