Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit főzzek az alábbi összetevő...

Mit főzzek az alábbi összetevőkből?

Figyelt kérdés

Tegnap zöldséglevest főztem (sárgarépa, fehérrépa, zeller, gomba) a végén beleöntöttem 25 dkg eperlevelet, ami magába szívta szinte az összes levet, így megmaradt a rengeteg "belevaló".

Hogyan tudnék belőle valamilyen főételt készíteni, hogy ne kelljen kidobni?


2018. márc. 12. 11:29
 1/8 anonim ***** válasza:
Megeszed köretnek vagy csinálsz belőle vadasmártást.
2018. márc. 12. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Vadasmártásba nem jó beleturmixolni az eperlevelet. Szerintem.
2018. márc. 12. 11:39
 3/8 anonim ***** válasza:
40%
Hát szedd ki belőle Te észlény.
2018. márc. 12. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Mint Hamupipőke? Okoska!
2018. márc. 12. 11:46
 5/8 anonim ***** válasza:
59%

A vadasba kellene lisztes habarás, ezt böven helyetteítheti a leturmixolt eperlevél - szóval szerintem semmi probléma vele. Viszont utánízesíteni még kell (mustár, citromlé, stb)


Vagy sütsz mellé karaj/csirkemell szeleteket, és a "leves"-hez keversz kevés párolt borsót, mustárt, pici cukrot és a húsra öntöd mártás helyett. Párolt rizst adhatsz mellé, de nem fontos a tészta miatt.


De fel lehet rakott ételhez is használni, alulra teszed a kikent formába levesmaradék felét, erre pirított/párolt daárlth´sut (vagy esetleg ledarált vagy apróra vágott maradék sült-fött-párolt húst), befeded a leves másik felével, teszel rá valamennyi tejfölt, ha van megszórod sajttal és sütöben megpirítod.

2018. márc. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
43%
Add nekem, itt nem kapható eperlevél, de imádom :D
2018. márc. 12. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ez a rakott nem rossz ötlet, köszi!
2018. márc. 12. 12:24
 8/8 anonim ***** válasza:
90%
Lehet, hogy kolis típusú dolog, de nekem mindig nagyon ízlett a levesben főtt tészta tejföllel elkeverve :) Esetleg még valami más fűszer. De sajtmártással is jó lehet vagy puritánoknak egyszerűen befűszerezve...
2018. márc. 12. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!