Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tudnátok mondani nagyon olcsó...

Tudnátok mondani nagyon olcsó ételeket?

Figyelt kérdés

14 napra van 4000 forintom.

Ki kellene valahogy huznom a kaját ezzel.

Húst nem eszem.


2018. márc. 25. 21:45
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
54%

Az üveges lecsó mindig olcsó és ha akciós, még olcsóbb, de tapasztalataim szerint nem túl tartalmas :(

Egy nagy rúd májkrém: 300 forint.

Legolcsóbb fehér kenyér: 2-300 forint.

Smack leves: akciósan 110 környékén vesztegetik, ebből kettő bőven elég egy napra - legalábbis nekem.

A trükk: forró vizet rá, lefedve hagyd állni legalább negyed óráig, kb 2-3 dl vizet rakj rá (amennyi kissé ellepi), meg fogsz lepődni, mekkorára dagad.

Egyéni perverzió: a smack levest kb egy nagyobb kanál tejföllel keverem, tartalmasabb lesz sokkal (és szerintem eszméletlen finom is).

Ha ezt variáljuk, akkor:

300 (májas) +600 (két kiló kenyér) + 400 (akciósan adnak már ennyiért 800 grammos tejfölt, eláll az, nem kell félni hogy nem, csak figyelj hogy hűtőben maradjon) + 1540 (7 nap ra elég smack leves, igaz a vifon olcsóbb, de kevesebb is) = 3240

Maradt 760 forintod.

2018. márc. 25. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
84%
Elnézést, 2840, így 1160 forintod marad, akár felvágottra, sajtra is jut belőle.
2018. márc. 25. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
91%

Sárgaborsó rizzsel, remek étel, fehérje is van benne és roppant olcsó. Ha telik rá, egy tükörtojás rá (nekem telne, túl jó cucc és 40 vagy 45 forint egy szép nagy házi tojás errefelé).

Szezonális zöldségek, olcsó mirelitek, de csak amennyi kell, mert azokkal nehéz jóllakni. Én odavagyok a zöldborsóért, ami nem is drága, node a sárgaborsó veri, ha anyagilag nagyon szorul a hurok. Mindkettő hüvelyes, gabonával jó kombó, ami a fehérjét illeti.


A mák se drága, de azért ezen a szinten inkább egy kis lent vennék, sült zöldségekre szórva jó, kalóriadús és kilója 500, nem kicsivel 1000 fölötti, mint a máké (a mákhoz nekem amúgyis kellenek egyéb dolgok, szinte mindig édességben szerepel). Illetve nem tudom, én netről szoktam rendelni nagy kiszerelésben, úgy ennyi. Viszont nem valami finom, tényleg csak zöldségeken szeretem kicsike mennyiségben, sokat emel azon az alapból nem laktató ételen, szerintem legalábbis.


14 nap nem vészes, ha muszáj lenne, nyilván evés nélkül is kibírnám, bár nem esne jól, szóval a sárgaborsós rizs, zöldséges rizs egész príma lenne. Volt már kevesebb pénzem ennyi időre, na az érdekes volt.


Vöröshagymát is vennék. S nekem itthon mindig van egy tonna étel, szóval pár hónapot kihúznék, ami lehet, hogy szokatlan, de elég nehéz elképzelni, hogy embereknek egy incifinci ételük sincs otthon. Se egy befőtt, se egy kiló dió, se rizs, semmi. Bár van, amikor elköltözik az ember meg ilyenek, nem a régi feltankolt kamrájával van együtt.

2018. márc. 25. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
89%

Nem számolok utána, de az akciós tejföl lehet, hogy tényleg jó ötlet, zsíros, kalóriadús és sok ételt feldob. Az erősen tésztás leveseket én is tejföllel ettem anno...


De utánaszámolnék, hogy a kalória, fehérje és némi zöldség legyen meg, az alap. Aztán vagy marad tejfölre, vagy nem, de valami zsíros cucc kell. Inkább zsírt vennék, hogy főzni tudjak, de ha mégis jut tejfölre, az remek. De én inkább tojást vennék helyette, laktató, tápanyagdús.

2018. márc. 25. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
94%

Paprikás krumpli nokedlivel.

A hagyományos bő lével főzött paprikás krumpliba nokedlit szaggatok.


Sárgaborsó vagy felesborsó püré


Hozzávalók


25 dkg sárgaborsó

1 db nagy krumpli

2 gerezd fokhagyma

1/2 fej hagyma

só,bors, babérlevél

Néhány órára beáztatom a sárgaborsót. Fogyasztás előtt 1 órával felteszem főni annyi vízben, hogy bőven ellepje.

Hozzáadom a nagyon apróra vágott krumplit, a hagymát és a fokhagymát. Fűszerezem, majd lefedve főzöm, időnként megkeverem. (Ha nagyon sűrű, kevés vízzel felöntöm, de érdemes vigyázni, hogy ne legyen túl híg, hiszen így kihagyható a rántás.)

Amikor már kezd szétfőni, és nagyon fröcsköl, leveszem a tűzről, kiveszem belőle a babérlevelet, és az egészet pépesre turmixolom. Visszaborítom a fazékba, és összerottyantom. Lapcsánkával laktató ebéd.


Törve bab pirított hagymával


Hozzávalók


Hozzávalók 2 személyre:

20 dkg fehérbab

1 babérlevél

2-3 gerezd fokhagyma

1 nagy vagy 2 kisebb vöröshagyma

bors

Elkészítés: A beáztatott babot felteszem főni a babérlevéllel és a fokhyagymával, sózom. Ha nehezen fő puhára, mokkáskanálnyi szódabikarbónával megsürgetem. Összeturmixolom, kevés borssal fűszerezem. A hagymát karikára vágom, minimális olajon megpirítom, ez rajta a feltét. Laktató, kiadós.

2018. márc. 25. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
93%

Azért egy doboz tojást vegyél, mert sok mindenre megoldás.

Mirelit spenót (fél kiló 200,-) bundás kenyérrel, paprikás krumpli, tarhonya (üveges)lecsóval, egyszerű krumplilángos fokhagymás tejföllel, rántott krumpli, gombapörkölt nokedlivel (Lidl-ben 250Ft fél kiló), sült krumpli 2 tükörtojással, káposztás kocka, sárgaborsó főzelék, tepsis krumpli sok hagymával, zöldségekkel, vagy csinálsz tölteléket (áztatott kenyér, tojás, só bors, petrezselyem)

golyókat csinálsz, ellapítod, olajban kisütöd és rizzsel megeszed, tojásos nokedli, rakott kenyér (szikkadt kenyér fűszeres tejbe áztatva, rakott kenyér fűszeres tejjel leöntve, tepsiben sütve, teával...

Hát, hirtelen ennyi, ha még eszembe jut valami, írom!

2018. márc. 25. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

17 vagyok, az utolsó, a rakott kenyér kicsit zavarosra sikerült, fűszeres tejbe áztatod és felvert tojással leöntöd, sütőben megsütöd.

Bocs, nagyon siettem.

2018. márc. 25. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
78%

Menjél ingyen ételosztásra, meg kérjél pénzbeli támogatást az önkormányzattól!

Zöldséget tudsz szerezni, mikor kidobják az árusok a nap végén, csak kérd el, odaadják.

A legolcsóbb főtt étel a hagymás (120 Ft/kg) tört krumpli (110 Ft/kg) savanyú káposztával (300 Ft/kg).:)

És a macskakaja.

Tej: 160Ft/l a csarnokban.


A napjaid mivel telnek?

2018. márc. 25. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem is menj be az önkormiba és kérj egy ötöst.

A paprikának 1000 kilója, 2 darab kis vackot a mérlegre teszel, 200 ft.

2018. márc. 26. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
95%

2es, egy üveg kész lecsó nálunk most 190 forint, és ha vesz hozzá egy zacskó rizst kijön 400 forintból, és legalább két napig eszik.

Borsó 210 forint egy zacskóval, a főzelék mindennel együtt szintén kijön 400ból. Úgyhogy nem, nem érzem magam hülyének:-) Azt nem mondtam hogy a legjobb, csak hogy így olcsó.

2018. márc. 26. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!