Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit készíthetnék vendégeimnek...

Mit készíthetnék vendégeimnek holnap, ha nem vagyok jó és ügyes szakács?

Figyelt kérdés

Sertést és marhát, májat, krumplit nem esznek. Nemannyira húsosok, de laktató ételt szeretnék kínálni. Csak,azt nem tudom, hogy mit. Rántott sajt, gomba, karfiol...ezek sem jók.

Tudtok segíteni?


2010. jún. 12. 08:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy jó paprikás csirke nokedlivel az könnyű és finom.
2010. jún. 12. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Hagymaleves, milánói makaróni.
2010. jún. 12. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

fokhagymakrémleves sajtos pirítóssal


spenótos tésztájú palacsinta tejszínes, zöldséges csirkemell raguval töltve, kirántva + petrezselymes újburgonya és tzaziki vagy tejfölös hagymasaláta vagy tejfölös reteksaláta


fagylaltkehely gyümölcsökkel és tejszínhabbal

2010. jún. 12. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

sztem a hőségre való tekintettel legyen benne vagy egy hideg leves (uborkarkémleves fokhagymával - még főzni sem kell, ha nem akarod vagy hideg gyümölcsleves, hideg paradicsomleves), a második lehet egy szokásos nehéz étel könnyített verzióban: én pl. ma rizseshúst csinálok csirkemellből, a pörkölt kicsit lecsós lesz. ehhez készítek ecetes salátát többféle salátazöldségből. az én levesem brokkolikrémleves lesz sajtos pirítós kockákkal. focimeccs idejére meg lesz házi készítésű jégkrém.



csinálhatsz esetleg szörpiből jégkockákat, amit üdítőbe (pl. limonádé) beleteszel. jól néz ki, és finom.

2010. jún. 12. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
egyébként a rakott karfiol nagyon finom - lehet venni darált pulykamellet is. ha sajtot is szórsz a tetejére, le fogod őket nyűgözni. viszonylag gyorsan meg is van: még kezdő szakácsnak is 40 perc + sütési idő, de az alatt már tudsz mosogatni.
2010. jún. 12. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
uborkarkémlevest hogyan kell készíteni, amit nem kell főzni azt a "típust"?
2010. jún. 12. 16:40
 7/7 anonim ***** válasza:

most három félét találtam neked a neten, kiválaszthatod az egyiket:


Hideg uborkaleves: 40 kcal/adag


Hozzávalók: 2 személyre


- 40 dkg kígyóuborka


- 2 dl 0%-os joghurt


- metélõhagyma


- só,bors


Elkészítés:


A kígyóuborkát meghámozzuk,kimagoljuk,feldaraboljuk és


mixerben összemixeljük.


Egy salátás tálba öntjük a joghurtot és a finomra szelt


metélõhagymát,megsózzuk,megborsozzuk,majd


hozzáöntjük az uborkapürét és habverõvel összedolgozzuk.


Hidegen tálaljuk.



...



Uborkaital (avagy uborkaleves)


Meghámozunk és felkockázunk két uborkát. Összeturmixoljuk egy fokhagymagerezddel, 4 dl joghurttal és 1 dl tejjel (tejjel még hígíthatjuk). Sóval, borssal, késhegynyi cukorral ízesítjük, majd belemixelünk még egy maréknyi kaprot. Alaposan lehűtjük, majd tálalás előtt átszűrjük. Néhány csepp olívaolajjal, friss borssal ízesíthető. Még pikánsabb, ha teszünk bele néhány csepp citromot és fél kávéskanál mustárt is. Kapor helyett készíthetjük mentalevéllel, bazsalikommal vagy koriander zöldjével.


...


Hideg Uborkakrémleves recept

Kategória:

Levesek


Hozzávalók:

3 kígyóuborka

3 kovászosuborka

2 kisdobozos natur joghurt

2 dl tejföl

1 vöröshagyma

3 gerezd fokhagyma

pici édesítő

csipet fehérbors

0,5 L kovászosuborkalé


Elkészítés:

A kígyóuborkát feldaraboljuk, majd a felaprított hagymákat, édesítőt, sót összeturmixoljuk. A sóval először óvatosan,a kovászosubi lé miatt:)

Hozzáöntjök a tejfölt és a joghurtot, majd mégegyszer átturmixoljuk.

Beleöntjük a kovászosuborkalét és teljesen simára turmixoljuk. Fel aprítjuk a kovászosuborkákat és ezzel tálaljuk a levest!


Tanácsok:

Először kicsit fura, de ha ízlésed szerint ízesíted, akkor finom:) Főleg nyáron, amikor jóhidegen lehet enni:)


...


én személy szerint joghurttal, citrommal és fokhagymával csinálom.


neked nincs egyébként szakácskönyved? mert lehet, hogy célszerű lenne egyet beszerezni ;)

2010. jún. 13. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!