Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Diétás étrendbe a zöldségeket...

Diétás étrendbe a zöldségeket vajon is piríthatom, vagy csak párolni szabad?

Figyelt kérdés
Van olyan fagyasztott zöldségem is itthon, ami eleve tejszínnel együtt van csomagolva. Gondoltam ezt teszem vajra, így azért ehetőbb.
2018. ápr. 21. 10:12
 1/7 anonim ***** válasza:
23%

Én diétás étrendben még a zöldségköretet is elhagytam, mert a munkahelyi menzán, meg az éttermekben általában rendszerint bő olajban pirítják. Tehát elviekben lehet vajon, olajon párolni, de nekem nem fért bele a napi zsír bevitelbe.

Helyette friss saláta mixet szoktam enni, mindenféle öntet meg vacak nélkül.

2018. ápr. 21. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
70%
El nem tudom képzelni, milyen a tejszínes zöldség. Ha már megvan, ne dobd ki, de ha elfogyott, egyszerű, natúr zöldséget vegyél! Sem a tejszín, sem a vaj nem barátja a fogyókúrázóknak, ezeket jó lenne elhagyni.
2018. ápr. 21. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
40%
A koleszterines és telített zsíros vajat meg tejszínt nem igazán értem hogy gondoltad diétában.
2018. ápr. 21. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
47%

Nem értem a zöldségbe/-re minek kell készítéskor tejszín, olaj, stb.


Én csak bevágom a fagyasztott zöldséget rotyogó, forró vízbe aztán 5-10 perc után leszűröm. Sosem ismertem más módját a zöldségköret készítésének. De most komolyan.


24/F

2018. ápr. 21. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
60%

Diéta kérdése. Én kerülöm a laktózt, de pl. ketogén diétában bátran alkalmazzák a tejszínt, ahogy a vajat, a húsos szalonnát és a kolbászt is... Már akinek már amennyi belefér. Úgy, ahogy más diétákban a sok szénhidrátot eszik, nem mindenkinek jó ám az sem, akkor pedig zsír kell viszonylag vagy akár ténylegesen sok (aki 2500-3000 kcallal diétázik minimális ch mellett, annak egész sok kell).


Én zsírban sütöm a zöldségeket (s még inkább nyersen eszem őket), de a mennyiségre vigyázok, mert a sok zöldség nem mindig fér a diétámba, túl sok szénhidrátot ad s engem nem laktat, csak hasznos és finom. De ez tényleg diéta- és emberfüggő, nem mindig ügyelek ennyire a zöldségre, nagy kedvencem. De a tejszín brutál sok kalória, ha rendesen tolod, csak nagy kalóriakeretes diétákba illik igazán. De ha befér a makróidba, miért ne?


Úgyhogy konzultálj a diétáddal, az ízléseddel s a többi ételeddel, neked mi fér bele.

2018. ápr. 21. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
60%
Diéta esetén vajat és tejszínt nem igazán jó használni. Ha nagyon pirítani szeretnéd a zöldségeket, akkor vagy magukban pirítsd őket, vagy nagyon minimális olívaolajon. Többen esküsznek még a kókuszolajra is, de azzal nincs tapasztalatom.
2018. ápr. 21. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
60%

Én kókuszolajat használok, annyit, amennyi az adott ételhez kell, ugye (zöldségnél 1 dkg s a csillagos ég között, de mivel a hozzáadott zsír nekem minimalizálandó, ez 1-2 dkg szokott lenni, ami általában nem sok zöldségre elég, de ez erősen zöldségfüggő. padlizsánhoz pl. sokkal több kell, mint káposztához. nem annyi, amennyit felszív, mert ez a zöldség egy kis szivacs, de kevéssel nekem nem jó. de ez ízlés dolga). Nincs gond a zsírral, ha belefér az emberhez illő diétás makrókba, a fajtája persze nem teljesen mindegy, de itt is megoszlanak a vélemények. A vaj nekem jó, de nem viszem túlzásba, a tejszín nem.

Nem mindenki úgy diétázik, hogy mások egészségre vonatkozó ajánlásait is betartsa (nehéz is lenne, mivel nincs megegyezés e téren, a kókuszzsírt is utálják egyesek, a disznózsír pedig sokak szerint a lehető legjobb).

2018. ápr. 21. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!