Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » S. O. S.! Baj vagy gyerekek,...

S. O. S.! Baj vagy gyerekek, a tegnapi lekvárbefőzésen kimaradt a szalicil a tetejéről! Mi a fenét csináljak? öntsem ki ujra felforralni és úgy, vagy elég ha lecsavarom a tetejét és rászórom? Hm? Valaki! Segitség.

Figyelt kérdés
2010. jún. 14. 07:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én soha nem rakok rá se aszalicilt, se semmi más tartósitószert, és még semmi baja sem lett soha a lekváromnak. Teljesen fölösleges mindenféle vegyszerrel elrontani a finom gyümölcsöt.
2010. jún. 14. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
igen?és akkor mi a titkod?én már próbáltam dupla foliát is...
2010. jún. 14. 07:34
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
én se raktam rá még soha szalicilt, soha nem romlott meg a lekvár. Ha tiszta, tényleg forrón van betöltve,jó lassan van kidunsztolva, akkor nem romolhat meg.
2010. jún. 14. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
na akkor leirom hogy irta a recept,ami alapján csináltam...1 kg gyümölcshöz 70 dkg cukor..kb 1 órát rotyogtattam,egy kis citromsavat tettem bele és úgy az üvegbe, szárazdunsztba....így jó maradhat?segitsetek könyörgöm, kár lenne érte mert 38 üveggel lett...életem első eperlekvárja....21 éves gyeses anyuka vagyok...
2010. jún. 14. 07:41
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
ez jó. A cukor még sok is (bár a gyümölcstől is függ) de ilyen sok cukorral biztos jó marad. Hagyd a dunsztban 2 napig.
2010. jún. 14. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, semmi baja nem lesz. Én sem teszek bele soha semmi tartósítót. Tárold hűvös helyen, és kész. Nektek, és a kicsinek sem használna a szalicil, jobb, hogy kihagytad belőle.
2010. jún. 14. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ne aggódj... Lekvárt régebb óta főznek, mint ahogy feltalálták a szalicilt...
2010. aug. 2. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!