Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ez a jövő heti ebédtervezetem....

Ez a jövő heti ebédtervezetem. Véleményeznéd? Férjem fizikai munkás, gyerekek 1és 3 évesek.

Figyelt kérdés

H: gulyásleves

túrós és kakaós palacsinta

K: gulyásleves

krumplis tészta virslivel

Sz: zöldségleves májgaluskával

rántott csirkemell sültkrumplival

Cs: sült karaj finomfőzelék

P: tejszínes pulykaraguleves

rántott máj, sajt rizi-bizi

Sz: tejszínes pulykaraguleves

baconbe tekert csirkemell füstölt sajttal töltve krumplipüré

V: rántott tengeri hal burgonyakrokettel


2011. okt. 22. 14:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Ez teljesen jó :)
2011. okt. 22. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
36%

Én nem adnék két nap után ugyanolyan levest,és tészta ételt sem. Igaz,krumplistésztát még soha nem főztem virslivel.

A csirkemell helyett is más húst csinálnák, rántva különösen nagyon száraz. Kisit könnyűnek találom az étrendet egy fizikai munkásnak. De ha a férjednek megfelel,akkor jó.

2011. okt. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
51%
Nagyon finomnak hangzik az egész menüsor! A krumplistészta az egyik kedvencem. Egy apró kérdés: biztos virslivel gondoltad a krumplistésztát?
2011. okt. 22. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
67%
A második válaszolónak: ha beáztatod a csirkemelleket fokhagymás tejbe, akkor egyáltalán nem lesz száraz! Még életemben nem tettem le az asztalra száraz rántott csirkemellet a család elé.
2011. okt. 22. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

A leveseket főleg a gyerekek eszik meg én. Férjem ritkán. Ő húst hussal típus de azért azt se lehet mindig. Azért gondoltam a krumplistésztát virslivel hogy úgy laktatóbb. Kolbásszal is jó lenne viszont férjem csak a sajátot eszi és az csak csípős van.

Csirkemellet szoktam mindig rántani a sertéscombot nem esszük. Pulykamell szokott még lenni.

2011. okt. 22. 15:08
 6/16 anonim ***** válasza:
49%
A hétfővel van szerintem a probléma. A leves jó, de a palacsinta max. desszertnek. Én valami komolyabb kaját csinálnék, mert ez így nem biztos, hogy egy fizikai munkát végző embernek elég.
2011. okt. 22. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Igaz nem írtam, hétfőn és szerdán itthon lesz
2011. okt. 22. 15:22
 8/16 anonim ***** válasza:
76%

A krumplistészta virslivel variáción én is csodálkoztam? Ami nekem még fura, hogy rántott halhoz burgonyakrokett van, a krokettet én szaftos ételekhez tudom elképzelni, nem lesz ez így nagyon nyögvenyelős? Amúgy finom a heti étrend, kivéve a finomfőzelék. :-DDDDD (legalábbis számomra, akkor inkáb répafőzeléket eszem külön és borsót is külön).

Szerintem a gulyásleves egy nagy karéj kenyérrel és a túrós palacsintával elég laktató.

Amúgy mi is csak csirke és pulykamellett eszünk, vékony szeletekbe vágom, tejben áztatom és panírozás után egyből kirántom, így egyáltalán nem száraz, sőt, kimondottam finom és szaftos lesz.

2011. okt. 22. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
35 dkg marhalapockát vettem a gulyáslevesbe. Plusz zöldségek és csipetke.
2011. okt. 22. 15:24
 10/16 doboszoli ***** válasza:
100%

Szerintem rendben van.

Az vesse az első követ a Kérdezőre, aki minden nap friss levest főz.Én már csak szeretek főzni, de egy jó tartalmas gulyáslevest két nap azért meg lehet enni, másféle másodikkal.Még "második" nélkül is, nagy duzzogva...

2011. okt. 22. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!