Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen ételeket lehetne...

Milyen ételeket lehetne készíteni tojásból?

Figyelt kérdés

2018. máj. 7. 17:23
 1/8 anonim ***** válasza:
61%
2018. máj. 7. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
60%
tojásos ételeket többnyire
2018. máj. 7. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
56%
Tojásosakat.
2018. máj. 7. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Tojásleves, tojásos nokedli, rakott krumpli, sütemények, kaszinótojás.


Millió dolog, attól függ mid van még hozzá.

2018. máj. 7. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
79%

Szinte bármit :) Nekem a legtöbb ételem tojásból van. A csokitorta tésztája és krémje, a pudingjaim zöme, a jégkrémem (ami megfagyás előtt édes krém), még a kávémban is szokott lenni tojás... S persze ott vannak a szokásos tojásételek. Kaszinótojás, tojáspörkölt, ezek csodásak. A kaszinótojást én több fehérjével eszem, mint sárgájával, úgyhogy kimarad a töltelékből, ezt kenyérre lehet kenni...

De sajtos tojáshabot is lehet sütni, nálunk minden héten van, az csak tojásfehérjét használ, bár van, aki sárgájákat is ültet bele.

Egyes levesekbe is lehet ütni tojást, én a hagymalevesbe szoktam.

2018. máj. 7. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Rántottát, tükörtojást, lágytojást, keménytojást, tojássalátát, tojásos nokedlit, tojásos nokedlit borsóval, tojáslevest, tojásos sült krumplit (lent részletezem), tojásos kőrözöttet, és vagy 100 féle süteményt, aminek tojás kell a tésztájába. Ja, palacsinta. :)


Szóval: tojásos sült krumpli.

A krumplit szirmokra vágod, és olajban kisütöd (vagy sütőben pirítod, ahogy tetszik). Ha olajban sütötted, mindenképp csöpögtesd le, majd egy másik serpenyőbe visszateszed a gázra, ráütöd az elhabart egész tojást, és megsütöd. Gazdagítható szalonnával, felvágottal, fűszerekkel, ízlés szerint.

Nálam a ketchup a kötelező hozzávalója, azzal szoktam enni.

2018. máj. 8. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Rántotta, hemendex, krumplis tojás, bundás kenyér, kaszinó tojás, tojáskrém (reggelire, vacsira)

Ebédre tojásleves, töltött húsok, tojássaláta

2018. máj. 8. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az elozoeket kiegeszitenem a stefania szelettel meg a tojasos lecsoval.
2018. máj. 8. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!