Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Szója-, zab-, tojásmentes...

Szója-, zab-, tojásmentes zöldségfasirt?

Figyelt kérdés

Olyan zöldségfasirt recepteket keresek, amikben nincs tojás, szója, zabliszt, és bárhol (kis falusi bolt) könnyen beszezhetö alapanyakoat tartalmaz csak.


Kérlek, csak személyesen is kipróbált recepteket írjatok, mert többet megpróbáltam a google-keresés alapján és egyik sem sikerült, szétesett mindegyik.


Elöre is köszönöm a segíteséget mindenkinek!



2018. máj. 11. 13:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Tócsni féle : Cukkini + sárgarépa (esetleg+krumpli) lereszel, besóz. Amennyi levét ereszt, azt megtartod, liszttel és fűszerekkel (bors, fokhagyma, ízlés szerint akármi) ragacsosra kevered (ha kevés a lé, adj hozzá némi hideg vizet). Teflonban kevés olajon lapos korongokat kell sütni belőle, közben megfordítva.
2018. máj. 11. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Egybesült lencse vagy lencse + Gomba fasírt: a puhára főtt lencsét kicsit össze kell törni. Kevés olajon hagymát, fokhagymát dinsztelni (ízlés szerint mehet bele apróra vágott Gomba is), összekeverni, fűszerezni (friss petrezselyem nagyon megy hozzá), + néhány kanál zsemle morzsa, amíg formázható állaga nem lesz. Őzgerinc formát kikenni tejmentes margarinnal, kimorzsázni, a masszát belenyomkodni, és forró sütőben kéreget sütni rá.
2018. máj. 11. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a recepteket!
2018. máj. 11. 14:26
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez az eredeti falafel, nagyon jó.

Először nekem nem sikerült,mert kevés ideig áztattam, azóta betartom a 24 órát, és nagyon sokáig aprítom. Igaz , hogy 2 nap alatt készül el, de megéri, mert nagyon finom.

[link]

2018. máj. 11. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi a harmadik választ is.


Amit meg szeretnék kérdezni az elsö válaszolótól: ma kipróbáltam a receptjét, nagyjából ízlik is, az egyetlen, ami nem igazán optimális, az az állaga. Valamiért nekem kicsit gumis, tömör lett, és nem tudom, miért, illetve mit kellene legközelebb módosítani.

2018. máj. 13. 13:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!