Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » 16 főre hány kiló marhalábszár...

16 főre hány kiló marhalábszárral számolnátok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A következő hosszú hétvégén tartjuk az egyik barátunk legénybúcsúját és olyan szálláson leszünk ahol lesz alkalmunk bográcsozni. Egy jó marhalábszár-pörköltre gondoltunk. A kérdés csupán az, hogy hány kilóból készüljön? 16-an lennénk és 28-30 éves férfiak vagyunk. Egy bő(repetás) étkezést szeretnénk kihozni belőle. 6-7 kg marhalábszár elég lehet, vagy inkább a bő 8 kg felé mozduljunk el? Főtt tésztával lenne tálalva, meg egy kis savanyúsággal. Előre is köszönöm a segítséget.



2018. máj. 12. 22:17
 1/7 anonim ***** válasza:
82%
Elég lesz az a 6-7 kg bőven. Azért a 8 kiló, ha leosztod 16-tal fél kiló fejenként..Még egy jó étvágyú embernek is sok, főleg, hogy köret is lesz. :-)
2018. máj. 12. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%

Fogós kérdés.. szerintem nyugodtan számoljatok 40-45 dkg/fővel, főzés közben úgyis veszít magából.. Bár ha nagyon tudtok enni, lehet 50 dkg/fő és akkor 8 kg reális. Ha isztok mellé, úgyis kell a kaja :D

Maximum visztek dobozt, aztán ami marad elrakjátok szebb napokra :D

2018. máj. 12. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Lazán megcsinálnám 10 kg-ból. És, mi van, ha marad másnapra belőle 1 kiló?


A marha egy tömör hús, lazán rá kell számolni egy adagra 30 dekát, pláne a legnagyobb étkű célcsoportot megcélozva.:)


A repeta meg azt jelenti, hogy egy ideig ott lesztek, szóval nem az lesz, hogy valaki 10 perc múlva eszik még egy picit, hanem azt, hogy 3 óra múlva bever még egy ugyanolyan adagot.

Ez 32×30 deka.

2018. máj. 12. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, ment a "like" mindenkinek! :)
2018. máj. 12. 22:28
 5/7 anonim ***** válasza:
84%

AZ elsőnek igaza van, (3-mas vagyok) fél kiló tényleg elég sok.... egyszerre!


De én mondjuk a magam 69 kilójával, és aránylag kis befogadóképességemmel bepuszilok egy 25 -30 dekás adagot délben, akkor 4-5 óra felé úgy meg tudom ezt ismételni, hogy közben megeszem egy fél doboz fagyit.


(Ja, és nem 140 centisen vagyok 69 kiló:D )

2018. máj. 12. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
78%
Én is arra szavazok, hogy fejenként minimum fél kiló kell, ha repetázni is akartok, de az összesen 10 kg se sok. Az előkészítés során is esik le belőle, a lábszár elég inas, hártyás, nem lehet úgy, ahogy van, csak felkockázni.
2018. máj. 12. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Így van, fejenként fél kg nem sok. Legénybúcsú? Hát az nem elsősorban a kajáról szokott szólni :-) Mire elkészül a marhapörkölt az nem kevés idő, addigra már úgyis kidől a társaság fele :-)
2018. máj. 13. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!