Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Epres turmix recept?

Epres turmix recept?

Figyelt kérdés
2010. jún. 15. 22:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Eper, turmix. Összeöntöd őket és kész.
2010. jún. 15. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

pár szem eper

tej

cukor


Elkészítés:

Az epret megmossuk és cukorral összeturmixoljuk. Hozzáadunk 1,5 dl tejet és tovább turmixoljuk. Kiöntjük egy pohárba, majd a turmixba cukros tejet turmixolunk és ráöntjük az eperturmixra, így rózsaszín+fehér lesz :)

Epres-banános:

* 1 banán

* 8-10 szem eper

* 2 dl tej

* 1 dl epres gyümölcsjoghurt

* 2 ek eperlekvár (esetleg baracklekvár)



1. A banánt és az epret megpucoljuk és kisebb darabokra aprítjuk.

2. A gyümölcskockákat, a tejet, joghurtot és a lekvárt turmixgépbe tesszük és habosra turmixoljuk.

3. Frissen, poharakba téve tálaljuk.


Tejes-habos eperturmix


Hozzávalók: 100 g érett eper, vagy eperbefőtt, 1 evőkanál citromlé, 1 evőkanál méz, 1 dl behűtött tej, 1/2 dl behűtött tejszín, 1 kisebb kivi, 1-2 citromfű levélke


Az epret megtisztítjuk, 4 szép szeletet félreteszünk a díszítéshez, a többit összevágjuk, hozzáadjuk a citromlét és a mézet, majd az egészet péppé törjük. A tejet és a tejszínt habosra turmixoljuk, kehelybe töltjük, a tetejére öntjük az eperpépet, lazán keverünk egyet rajta, végül a tetejére rendezünk 3 eper szeletkét. A kivit kettévágjuk, karalábévájóval két golyót formálunk belőle, majd a maradék eperszelettel és a citromfűvel együtt bambuszpálcikára szúrjuk, végül az italba tesszük.

2010. jún. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Mi úgy csináljuk, hogy a turmixot telepakoljuk eperszemekkel. Ráöntünk anni tejet amennyi még fér a turmixba, és ízlés szerint cukrot. Nekünk nem halványrózsaszín szokott lenni, mert mi rengeteg epret rakunk bele, szerintem úgy az igazán finom.
2010. jún. 15. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Detto mint az utolsó!

Az én eperturmixom is sötét színű szokott lenni, és nem csapatom agyon, hogy jó sűrű legyen. Úgy a finom! :)

2010. jún. 15. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ezeket nagyon finomak lehetnek:P én is kipróbálom:D
2010. jún. 15. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
54%
4-7 szem eper,0.4L hideg tej, 1 púpos ek.vaníliás cukor,csipet fahéj,turmix gép.
2010. jún. 15. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
én nem szoktam semmilyen turmixba cukrot rakni. nem fogyókúrázom vagy ilyesmi, csak szerintem úgy sokkal természetesebb íze lesz, az eper meg amúgy is édes, szerintem ahhoz pláne nem kell. de ez csak egy tipp. ha nem ízlik a cukrot utána is hozzá lehet rakni.
2010. jún. 15. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
eper +tej, annyi, hogy pont ellepje- botmixerrel átdolgozni, ha túl sűrű ,akkor rakok még bele tejet...édesítésnek, ha nagyon kell, akkor méz, repceméz főleg, de általában nem használok hozzá, mert a gyümölcs elég édes
2010. jún. 15. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
eper-tej-cukor és egy fél BANÁN!!! Én így imádom, igaz ez már eper-banán turmix.
2010. jún. 15. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ja most jut eszembe dinnyét semmikép ne tegyél bele.

úgy már nem az igazi.

2010. jún. 15. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!