Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit főzzek ma, főételre gondolok?

Mit főzzek ma, főételre gondolok?

Figyelt kérdés

Mindenképp vega ételt szeretnék főzni,de egyszerűen már nem tudom kitalálni,hogy mit :/ Tegnap kaszinótojást csináltam hasábbal.Azelőtt lecsó volt,előtte pedig gombásfasírt szintén krumplival. Valami egyszerűt szeretnék és olyat ami relatív pénztárcakímélő.Csak 2ezer forintból tudok most gazdálkodni.Én valami tésztára gondoltam de semmiképp sem édes kajára. Valami ötletetek van? Az sem baj ha nem tészta :)

Köszönöm! :)



2018. jún. 14. 09:21
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
89%

Töltött paprika, csak fűszeres rizzsel, hús nélkül.

Rakott krumpli, zöldborsó főzelék (vagy spenót, sóska, zöldbab, kelkáposzta) bundás kenyérrel.

Gombás hústöltelék önmagában megsütve, rizzsel, tartárral.

Rántott karfiol, lapcsánka, milánói makaróni sonka nélkül, gombával...

Majd még gondolkozom.:)

2018. jún. 14. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
Utolsó: a töltött paprikába a rizst pontosan hogy füszerezed?
2018. jún. 14. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:

#22

Megdinszteltem a vöröshagymát, amikor kész lett rányomtam a fokhagymát, kiskanál piros paprika, só, bors, 1 tojás, ízlés szerint reszelt Karaván sajt (ugye nem vegánról beszélünk) ami füstölt, összekevertem a nyers rizzsel (dagad!) és lazán betöltöttem a paprikába.

Valójában a füstölt sajtot leszámítva olyan a töltelék, mint a húsos, csak hús nélkül.

2018. jún. 14. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
Köszi, én ugyan vegán vagyok, de ezzel el tudok indulni.
2018. jún. 14. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok

A könnyebb kezelhetőségért megfőzheted a rizst, de én jobban szeretem, ha az ízek belefőnek.

Nyers rizs esetén a megtöltött paprikák száját lisztbe mártom és a lobogó forró lébe teszem, az összefogja és nem jön ki belőle.

2018. jún. 14. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
84%

#24

Szívesen!:)

Ha vegán vagy, akkor mindenképpen főzd meg a rizst, mert ha nincs benne tojás meg sajt, ami összefogja, akkor nyersen ki fog peregni belőle.

"Vegánul" nem tudok főzni, így nem ismerem azokat az anyagokat, amivel össze lehet fogni a nyers rizst.

2018. jún. 14. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:

Ha már tészta pl. Spenóttal töltött ravioli fokhagymás gombás paradicsomos szószban, rukkolával megszórva.

A raviolitészta otthon fillérekből megvan.

De készíthetsz tejszínes spenótos gombás pennét is pl.

2018. jún. 14. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
ma 19:31-es: még egyszer köszi a segítséget!
2018. jún. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:

Köles vagy krumpli fasírt paradicsom mártással

Szója-kocka brassóinak sült krumplival

Paprikás lisztbe forgatott, sült: kelkáposzta, karfiol, cukkini pl. krumpli főzelékkel

Karfiol pörkölt rizzsel

2018. jún. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 A kérdező kommentje:
húú nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :D Azt hiszem egy hónapra meg van a menü :)
2018. jún. 18. 12:50
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!