Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Rozsdamentes (inox) serpenyőbe...

Sparr0w kérdése:

Rozsdamentes (inox) serpenyőbe sósav került, elég sokáig nagyjából két napig állt rajta amitől bemattult, és érdes lett a felülete. Eldobjam vagy még megmenthető? Egészségügyi gondot okozhat?

Figyelt kérdés
2018. jún. 16. 19:48
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
86%
A helyedben azonnal elvinném egy veszélyes hulladékot gyűjtő telepre! Eszedbe ne jusson használni!
2018. jún. 16. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Dobd ki!
2018. jún. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
És mi történt vele hogy veszélyes lett?
2018. jún. 16. 20:52
 4/20 anonim ***** válasza:
83%

Veszélyes nem lett. A sósav életveszélyes, ha töményen megiszod, mert súlyos marási sérüléseket okoz a torokban. Ugyanakkor amúgy a gyomorsav is tartalmaz sósavat. Tehát a sósav nem úgy mérgező, mint a cián vagy az arzén, egyszerűen az vele a baj, hogy mar, és erre az emésztőrendszer felső szakasza nincs felkészülve.


Megjavítani viszont szerintem reménytelen, én azért nem használnám tovább, mert az érdes felületbe minden bele fog ragadni, és a dorozmákat lehetetlen lesz jól kitisztítani. Homokozójátéknak jó.


Viszont máskor ne tegyél étkezéshez használt edénybe olyan anyagot, amit nem szabad megenni. (Különösen pohárba vagy italosflakonba ne tedd, a főzőedény egy fokkal kevésbé veszélyes.) Sok gyerek halt már meg így (sajnos elég sok ilyen sztorit hallottam, a nagyszüleim orvosok.)

2018. jún. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Értem, köszi. Az Első azt írta eszembe ne jusson használni de nem indokolta semmivel.


Egy ilyen edényben végülis akkor lehet még olyat főzni ami nem tapad oda pl. egész tojás, vagy simán vizet forralni a teához?


Tehát káros anyag nem szabadul fel?


Igen lehetett volna több eszem... Mindenesetre gyerek még a közvetett közelemben sincs amiatt nem kell aggódni.

Például az üveg fogmosópoharamat is sósavazni szoktam amiben nem tesz kárt. Jobb ha átszokok az ecetre mindenesetre.

2018. jún. 16. 22:13
 6/20 anonim ***** válasza:

Ha már feltetted a kérdést: komolyan érdekelne, hogy a manóba került sósav egy serpenyőbe, amit feltehetően főzésre használsz? Két napig hol volt a serpenyő, hogy addig benne állt a vegyszer?

Miért kérdezed meg, ha már felmarta az edényt (érdes lett), hogy használható-e még?

2018. jún. 16. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
46%
Míg írtam, látom, te is írtál. Hát így már más. Fogmosópoharadba is sósav? Ne mááá!
2018. jún. 16. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Egyébként felfogod, milyen hülyeséget csinálsz?


Persze, főzz benne nyugodtan teát! Használd egészséggel! Bocs, de kicsit kiakadtam, hogy lehet valaki ilyen lökött.

2018. jún. 16. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
#7: Miért nem írod le hogy mi az ami történt az edénnyel ami gondot okozhat? Mert ez nekem elég fura hogy semmit nem tudsz megindokolni. Felszabaduló anyagok, kémiai reakció valami ami nem a vélemény kategória...?
2018. jún. 16. 22:51
 10/20 A kérdező kommentje:

#5: Értelemszerűen beleöntöttem és elfelejtettem. Az aljára égett fekete piszkot nem tudtam semmivel leszedni, nyilván nem a sósav volt az első amivel megpróbáltam...


Azért kérdezem meg mert szeretném tudni mi történt vele, és PONTOSAN milyen anyag szabadulhat fel, mi történik stb. de úgy látom tévedtem mert senki nem tudja. :(


#6: Miért olyan fura ez? Az üvegből szépen kiszedi a vízkövet.

2018. jún. 16. 22:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!