Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Lángos tésztáját elkezdhetem...

Lángos tésztáját elkezdhetem most keleszteni, ha csak este 8-kor ( 7 óra múlva) akarom kisütni?

Figyelt kérdés

2018. jún. 19. 12:43
 1/5 anonim ***** válasza:
54%
Tuuul koran van hozza nem kell annyi ido a keleszteshez eleg ha 5-kor kezded
2018. jún. 19. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
96%
Persze. Tegyél bele picikét kevesebb élesztőt, csomagold be légmentesen a tésztát (persze, hagyj helyet a keléshez) és tedd a hűtőbe.
2018. jún. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
95%
Ahogy a második írja, tedd hütöbe, ott is megkel, csak lassabban, azaz pont estére lesz jó.
2018. jún. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
87%

Célszerű hűtőben keleszteni.

Ilyen esetben nekem egy másik recept vált be, nem a hagyományos lángos.

Amikor tudom, hogy pár napig nálunk lesznek az unokák, Hűtős kefíres lángost szoktam készíteni.

Azt szeretem benne, hogy 2 hétig is eláll a hűtőben.

Bármikor lehet sütni belőle, sütés előtt fél órával kiveszek belőle annyit amennyi szükséges Így ez nem egy kis egyszeri adag. Mérettől kb. 30-35 db lesz ebből az adagból.Még sosem történt meg, hogy ennyi idő alatt ne fogyott volna el.

Hűtős kefíres lángos

Hozzávalók:

1 kg búzaliszt (BL55)

2 db tojás (közepes, "M"-es méretű)

300 g kefir

4 evőkanál étolaj

1 evőkanál só

1 csapott evőkanál kristálycukor

200 ml 2,8%-os tej

50 g élesztő (friss)

Elkészítés:

A tejbe tesszük a cukrot, hozzámorzsoljuk az élesztőt és 10 perc alatt felfuttatjuk.

Liszthez adjuk a tojásokat, sót, kefirt és a felfuttatott élesztőt, majd jól kidolgozzuk, dagasszuk.

Ezután letakart tálban hűtőbe tesszük. Kelni fog, tehát számoljunk vele, hogy nagyobb tál fog kelleni.

Ha állt már 3-4 órát, gombócokat tépünk belőle, és olajos kézzel kihúzkodjuk.

Bő, forró olajban megsütjük az egyik, majd megfordítva a másik oldalát is.

(Másnapig hagyjuk a hűtőben és utána süssük. És szerintem is minnél tovább áll a hűtőben persze a 2 héten belül, amíg eltartható, annál finomabb.)

2018. jún. 19. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! 4-es, a recepted alapján megcsináltam, és nagyon finom lett! Most is azt eszem :)
2018. jún. 20. 09:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!