Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Nők! Milyen ételekkel kezdtéte...

Nők! Milyen ételekkel kezdtétek a főzést? Miket készítettetek először?

Figyelt kérdés
2018. jún. 25. 17:40
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Kb. 12 évesen a paprikás krumplival
2018. jún. 26. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Rántotta, csirkepörkölt, majorannás-tejszínes csirke.


Aztán mikor elköltöztünk mostohaanyámékhoz, ott 5 évig nem főztem egy virslit sem, mert "tilos volt".


A párommal élek 1,5 éve, itt tanultam meg igazán mindent főzni, meg sütni :)

2018. jún. 26. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Metionin ***** válasza:
7-8 évesen minden rántott izét én paníroztam, szendvicset meg sült tojást csináltam sokszor magamnak, illetve a krumplit hámoztam. Olyan 13 éves koromig anyám nem engedett konkrétan főzni, hanem az előkészületeket kellett megcsinálni mire hazaért, krumpli, zöldség megpucolása, felvágása, ilyenek de sokszor pucoltam halat és néha csirkét is bontottam. Utána jött egy ilyen heppje hogy odaállított és minden kaját néznem kellett hogy hogy készül, utána pedig visszamondani. Utáltam. Gimis koromban simán főztem már mindent de akkor meg ő otthon volt munkanélkülin és nem kellett csak amikor épp valami délutános melóra közvetítették ki. Azt hiszem rakott krumpli és főtt tészta pörkölttel volt az első. Egyetem alatt tudtam a magam ízlése és módszerei alapján főzni, bár ott meg az anyagiak miatt nem ehettem azt amit én akarok, pl. húsra egyáltalán nem volt pénzem. Otthon a mai napig úgy főzök hogy anyám szépen be van küldve a szobába. Másodpercenként csóválja a fejét, cicceg, megjegyzéseket tesz hogy ez így nem jó, az úgy nem jó, ha valami neki ismeretlen kaja készül, akkor a pesszimista kommentek (háááát jányom neeemtudom ebbűű milyen ízű lesz így stb.), neki mindent valahogy "kell", valahogy "szoktak" és eszébe sem jut hogy lehet változtatni is az ízeken. Persze amikor kész van, akkor pillanatok alatt felzabálják.
2018. jún. 26. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!