Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Lejárt fűszerkeverék felhaszná...

Lejárt fűszerkeverék felhasználható még évek múltán?

Figyelt kérdés

Fasírthoz csinálnék joghurtos mártogatót.Találtam a szekrényben egy jó kis currys fűszerkeveréket ami pont jó lenne a joghurtba.De megnéztem,és 2013-ban lejárt.

Pontosabban az van ráírva addig őrzi meg a minőségét.

Okozhat problémát ha felhasználom?


2018. júl. 7. 20:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Zárt térben vagy bontatlanul nem.

Ha fura a szaga,de az csak curry😀..

Amúgy nem,max nem ad ízt...

2018. júl. 7. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
#1 (nálunk a házi pirospaprika keverék volt ismerhetetlen korú,viszont az ize verhetetlen)
2018. júl. 7. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg fogyasztható, csak éppen a benne lévö illóolajok megavasodhattak (ami nem ártalmas, csak rossz ízü), illetve nagy valószínüséggel a java íze/illata már eltünt.

Én nem használnám fel, mert ha utána kiderül, hogy nem jó az íze, akkor az egészet ki lehet dobni.

2018. júl. 7. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ne használd fel, biztos elvesztette már az ízét.

Ha csak sót, borsot, kevés őrölt paprikát, meg egy gerezd fokhagymát nyomsz a joghurtba, az is jobb, mint az az 5 éves fűszer.

2018. júl. 7. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Bajod szerintem sem lenne tőle, de én biztos nem használnék fel egy 5 éve lejárt fűszerkeveréket. Az a 200 forint, amibe került nem ér annyit. Egyébként én is úgy készítem a joghurtos öntetet, ahogy az utolsó írta és isteni, nem kell bonyolítani. :)
2018. júl. 8. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszaitokat,végül inkább csak só,bors,fokhagyma került bele,tényleg jó lett úgy is :)
2018. júl. 8. 16:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!