Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Melyik a kedvenc hamburgeretek...

Melyik a kedvenc hamburgeretek? (Pontosan mi van benne? Melyik a legjobb marhàs hamburgerhús?

Figyelt kérdés
2018. júl. 11. 14:23
 1/7 anonim válasza:
65%
Big mac, és senki nem tudja mi van benne :D
2018. júl. 11. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
70%

Szabadtartású szürkemarha vagy angus hátszín, melyet én darálok és készítem a pogácsát, medium rare.


A húsba gorgonzola középre, rá feketebors-kéreg. Házi buci, grillen pirítva. Brokkolicsíra, jégsaláta, napon érlelt ökörszív-paradicsom, dijoni mustár.


És a vegán bbq burger a Vegán Love-ban.

2018. júl. 11. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
73%

Big Mac, ha étterminek kell lennie, és saját házi, ha nem.


Előbbinek a receptjét mindenestül megtalálhatod az interneten, míg utóbbit én így szoktam készíteni:

- 500g sertés darált hús (lehet marha is, csak nekem annyira nem jön be)

- só, fekete bors (frissen szoktam őrölni), és ízlés szerint fokhagymapor

- Sima bolti szezámmagos buci

- Lapkasajt (Lidl saját márkásat ajánlom igazán)

- Jégsaláta

- Lila hagyma (kicsit be lehet sózni előre)

- Kígyóuborka


Annyi, hogy mivel én sertést szoktam használni, így nem grillen sütöm, hanem serpenyőben. Teszek alá egy kis zsírt is (lehet más is, mondjuk fűszeres olaj), amivel locsolgatom a húspogácsákat, nehogy kiszáradjanak. Mikor már majdnem megsültek, rájuk dobom a sajtot, és így sütöm őket míg kész nem lesznek. Egyébként azért nem marhából csinálom, mert nem igazán szeretem az ízét.

2018. júl. 11. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a recepteket!
2018. júl. 11. 20:04
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Whopper
2018. júl. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha otthon készítem akkor ez van benne:


Hamburger zsemle teteje, pirítva.

Házi szósz.

Saláta levél.

Paradicsom.

Uborka.

Hagyma.

Sajt.

Hús. (Bármilyen).

Házi szósz.

Hamburger zsemle alja, pirítva.


Ha gyors éttermes burger, akkor:


Mekiben: sajtburger, dupla sajtburger, Big Mac, Sajtos McRoyal, halas szendvics, és az éppen aktuális új szendvicseket szoktam kipróbálni.


Burger Kingben: sajtburger, dupla sajtburger, dupla sajtburger bacon bbq, Texas burger, Big King, Grill steakhouse, Whopper, Whopper baconnel és sajttal, Western Whopper, Whopper sajttal, Steakhouse Angus, Angus XT, és az éppen aktuális szendvicseket itt is kipróbálom.


Meg a városomban található rendes, hamburgeres helyeken is szoktam enni.

2018. júl. 14. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
A hàzi szósz mit takar? :)
2018. júl. 14. 18:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!