Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mi a kedvencetek?

Mi a kedvencetek?

Figyelt kérdés

Sziaszotk!

Melyik a kedvenc levesetek?

Volt olyan,hogy régen nagyon nem szerettél valami ételt,majd megkedvelted?

Mi volt az ?



2018. máj. 10. 21:46
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Gulyás leves

volt

rakottkarfiol

2018. máj. 10. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Babgulyás és zserbó. 😀
2018. máj. 10. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Kedvenc leves a gulyásleves

A vadas elsőre nem ízlett. Anyám csinálta minden alkalommal; elsőre vagy kellett bele mustár és nem rakott bele, vagy nem kellett és rakott. Ezen nagyon sok múlik, mert utána már ízlett. Meg egy darabig még amikor kiskoromban kínálgattak a gesztenyepürével , az illatából/szagából ítélve nem találtam jónak; aztán egyszercsak gondoltam egyet, amikor anya csinált; és mégiscsak megkóstoltam; azóta imádom. Meg hát pl régen el nem tudtam képzelni, hogy mit élveznek az emberek egy dinnyében; aztán egyszercsak megkóstoltam, aztán megállapítottam, hogy valszeg nem az ízéért szeretik, hanem mert olyan jó lédús. Nyáron pl tök jól felfrissít. Már jó régen nem ettem, de nemtom, talán lehet, hogy már az ízét is megkedveltem, már nem emlékszem.

2018. máj. 10. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
*Arra a répás-szószos vadasra gondolok.
2018. máj. 10. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Több kedvenc levesem van, pl. a minestrone, amit nem tudok készíteni... Vagy a tárkonyos ragulevesek. Fura módon ezek még zacskósan is bejöttek... De fácánlevest is ettem jót, én pedig mindig vegyes zöldséglevest főzök, az is remek, főleg sok karfiollal, ami az egyik kedvenc zöldségem. Á, megvan! Az évi 1-2 kerti borsóból készült borsólevest nehéz überelni, az még az extra zsenge mirelitnél is jóval zsengébb, csak annyira ritkán van, hogy nem jutott eddig eszembe.


Volt olyan étel, amit megszerettem, illetve alapanyag, de ezzel jönnek a bele készülő ételek is: banán, marcipán. A spenóttal még küzdök.

Ja, de, volt egy étel, a lecsó. Egész piciként utáltam, majd kedvenceim egyike lett, de nem változott sokat az ízlésem, csak rájöttem, hogy a paprikát simán ki lehet hagyni (a rend kedvéért hagyok benne egy parányit, de azt is apróra vágom, nehogy lássam a nagy főtt paprikadarabot, brrr) s én nagyon erősen sütve, tojással szeretem. Sokszor van, hogy az elkészítésre igényes az ember, maga az étel még nem problémás. A zöldpaprikát különben szeretem, de kizárólag nyersen és nem is savanyítva. Ropogjon, azért tartom, íze nincs sok.

2018. máj. 10. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
A krémleveseket szeretitek? :)
2018. máj. 10. 22:28
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Re:#6

Az iskolában a zellerkrémleves rossz volt; nem is annyira tekintettem kajának

Viszont anyám jó hagymakrémlevest, meg sajtlevest, meg brokkolikrémlevest csinál. Azok isteniek, mennyeiek.

2018. máj. 10. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Paradicsomleves ❤❤❤❤

De nem az a fűszeres, hanem valahogy édesen.

Régebben utáltam a töltött paprikát, aztán anyu azt mondta, hogy addig nem kelhetek fel az asztaltól, amíg meg nem kóstolom. Nagyon bejött.

2018. máj. 10. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Imádom a tojáslevest :)

És nagyon sokáig még se kóstoltam a ketchupöt :)

2018. máj. 10. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Bármilyen levest szeretek, kivéve a paradicsomlevest :D de kedvencem a húsleves sok sok tésztával. Régen utáltam a sütőtököt, mostmár nagyon szeretem :) ugyanígy vagyok az avokadoval, habár alapizet annak még most sem szeretem, de ha megsozom, meglocsolom citromlével, akkor pirítóshoz meg köretként finom. Illetve mindenféle krémek alapanyagakent is nagyon jó!
2018. máj. 10. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!