Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mitől lehet kukacos a frissen...

Mitől lehet kukacos a frissen sült hús?

Figyelt kérdés

Csirkecombot sütöttem.


1. Este kivettem a fagyasztóból, reggelre kiolvadt - olvadás alatt zacskóban volt.

2. Reggel 7-kor kivettem a zacsiból az egészet, egy combból levest kezdtem készíteni.

3. Míg a leveshez pucoltam a zöldségeket szabadon volt a többi kiolvadt nyers hús és nem hűtőben, de ez nagyon max 30 perc.

4. Sózás, fokhagymázás, be a sütőbe a többi.

5. 1 óra sütés után kivettem a sütőből. Közben a leves is kész.

6. Vártam, hogy kicsit kihüljön, max 1,5 órát - ez idő alatt nem volt letakarva.

7. Még langyos volt mikor a hűtőbe tettem, lefedve.

8. Jött az ebéd. Levest megettük, nem vettünk észre semmit. A sült combot megmikróztam, és mikor leülök, észreveszem, hogy kukacok mászkálnak rajta. De csak az egyik combon láttuk. Mindenesetre nem ettünk belőle.


Mi történhetett? Hogy kerültek oda mozgó kukacok???


2018. júl. 13. 14:53
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem onnantól kezdve nem hihető, hogy a sütött, majd MEGMIKRÓZOTT húson kukacok mászkálnak.

HA! ... mondom ha lettek is volna benne kukacok, azok mikrózás után már nem mászkálnak.

Más:

Ha azalatt a másfél óra alatt míg hűlt, beköpte volna a légy, ennyi idő alatt nem kelnek ki a kukacok.

Más sztori esetleg?

2018. júl. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Két magyarázat is lehet!

1) Nem voltak ott mozgó kukacok, csak sok aperitifet ittál

2) A párod nagy pecás és a kukacos dobozát véletlenül ráborította a kajára


Minden egyéb lehetetlen!

2018. júl. 13. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

" Hogy kerültek oda mozgó kukacok???"


Sehogy!

Álmodtad, vagy nagyon unatkozol!

2018. júl. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
31%
A legy csak nyers hust kop be. Sultet, fottet nem.
2018. júl. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
42%

"A legy csak nyers hust kop be. Sultet, fottet nem."


Kár, hogy ezt a legyek nem tudják! Anyósom kinn hagyott az asztalon egy adag sült húst letakarás nélkül, és fél óra múlva láttuk, hogy a nagy légy elszáll róla, viszont a hús tele van légypetékkel.



Kérdezö; az lehetetlen, hogy a frissen bekööpött húson kukacok mászkálnának, ahhoz egy-két nap kell, mire kukac lesz belöle.

Viszont amit esetleg el tudok képzelni, hogy valahol a konyhában élelmiszermolyok vannak, azok szeretnek a falon/plafonon mászkálni és esetleg onnan kerültek rá.

2018. júl. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
82%
Leírásod alapján max. légylárvák lehettek a sült húson, kukac biztos, hogy nem! Ahhoz több idő kell.
2018. júl. 13. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
63%
Közel volt a "csontis" doboz a kajához a hűtőben. Máskor zacskózzátok be a kukacos dobozt.
2018. júl. 13. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem rohanj el a tányérral a Tudományos Akadémiára, mert feltaláltad a semmiből kinövő, mikrózás után is mászkáló kukacokat! ... amiket természetesen rólad fognak elnevezni :D
2018. júl. 13. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!