Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mire kell figyelni egy gluténé...

Mire kell figyelni egy gluténérzékeny személy esetében?

Figyelt kérdés
Kolléganőmnek szeretnék süteményt sütni a héten. Ő gluténérzékeny, én nem. Persze gondolom, hogy speciális lisztre lesz szükség illetve mivel csokival díszíteném abból is glutén mentes kell. Tudtok esetleg márkát ajánlani milyen lisztet és csokit vegyek? Valami egyéb praktika amire érdemes figyelni ha ilyen személynek készítek valamit? Nem szeretném, hogy rosszul legyen valamitől mert nem vagyok elég körültekintő. Köszönöm ha segítetek.

2018. júl. 18. 09:05
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
77%
Hogy ne kerüljön az ételébe glutén.
2018. júl. 18. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Szerintem beszélj vele, mert nem mindenki veszi ezt egyforma komolyan. Az egyik barátnőm a legkisebb morzsától is rosszul lesz. Nála egy csomó mindenre figyelni kell, pl. olyan fakanalat, amivel valaha gluténtartalmú ételt kevertem, nem használok (nem elég elmosogatni, akkor is marad rajta glutén). Szóval csak sima felszínű, nem karcos, jól elmosott edényeket, kanalakat használok. A konyhában levő, már korábban kibontott cukorban, fahéjban stb. sem bízom, hiszen azokba már belenyúlhattam esetleg olyan kanállal, amin egy kicsi lisztmaradvány volt. Ezért újat bontok ki. Szóval ilyesmikre gondolj.


Van egy másik barátnőm, ő kicsit kevésbé veszi komolyan ezt a dolgot, simán vesz olyasmit, ami nyomokban glutént tartalmazhat a felirat szerint. Őnála én se vagyok ennyire aggályos, csak majdnem ennyire.

2018. júl. 18. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Igen erre gondoltam, hogy veszek egy új edényt meg új fakanalat és vettem egy bontatlan cukrot is :), Ő is ilyen hogy mindentől rosszul van. Köszi a választ :)!
2018. júl. 18. 09:26
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Azért kérdezd meg, mennyire érzékeny.

Mert sok esetben figyelni kell a keresztszennyeződés lehetőségére is, mint például nálam is. Ugyanazzal a fakanállal/vágódeszkával/edénnyel stb. nem készülhet az étel, mint a glutént tartalmazó. És nem elég ez esetben csak elmosni. Én pl. nyomokbanos termékeket sem ehetek, különben a WC és az ágy lesznek a nap hátralévő részében a legjobb barátaim.

2018. júl. 18. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Kukoricaliszt, rizsliszt, bármilyen liszt, ami gluténmentes. Arra figyelj, hogy sok keverékliszt másképp viselkedik sütés közben, a rizsliszt általában behelyettesíthető, nagyon más nem lesz. (Ízre sokkal szárazabb, de aki gm, ezt megszokja.)

A vásárolt termékeken arra figyelj oda, hogy "nyomokban glutént tartalmazhat" felirat ne legyen rajta.

2018. júl. 18. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Akkor csak olyat vegyél amire rá van írva, hogy gm.

Én olyat is megveszek, amire nincs írva, de nem is nyomokbanos._

2018. júl. 18. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Piskótának a rizsliszt a legjobb. Nálunk az egész család rájár, ha ebből készül :)
2018. júl. 18. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim válasza:
100%

En is rizslisztet hasznalok piskotanak, es sutoport se tegyel bele, mert az is tartalmaz glutent. Csak siman csinald tojas, liszt, cukor, ugyanolyan magas lesz mint a sutoporos verzio.


Csokibol is glutenmentest vegyel mindenkeppen, vagy hasznald a cukrozatlan natur kakaoport.


En magvalt meggyet szoktam beledobalni, vagy hamozott, kockazott almat, isteni finom, ezen a piskotan elek :-))

2018. júl. 18. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Amire még figyelj, hogy elöször azt csináld meg, amit neki akarsz, és csak utána mást, mert fözés közben a levegöbe is kerülhetnek gluténszemcsék és beszennyezik az ö ételét is.
2018. júl. 18. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Van gluténmentes sütőpor és pudingpor is.

Kisvárosban élek, itt az Intersparban kapható ilyen sütőpor és pudingpor. / Dr.Oetker./ van ilyen kész sütipor is gluténmentes muffin, szintén az a márka.

Laktóz érzékeny is? Mert akkor még nehezebb dolgod lesz.

A keresztszennyeződésre nagyon kell figyelned.

Nekünk pl külön szekrényrészben és fiókban vannak a gm edényeket, habverők, evőeszközök, poharak.

2018. júl. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!