Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mennyivel előtte tervezitek a...

Mennyivel előtte tervezitek a sütni-főzni valót?

Figyelt kérdés
Van aki egy perccel, megnézi mi van a hűtőben és spájzban. Más meg egy hónappal előtte?
2018. júl. 18. 10:48
 1/7 anonim válasza:
100%

En kb par nappal elotte. De elofordul az is hogy percekkel elotte, amit eppen megkivanok.

Honapokkal elotte semmikeppen.

2018. júl. 18. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Előre tervezek egy hetet.
2018. júl. 18. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 SimkoL ***** válasza:
100%
Feleségem elmegy reggel 7:30-kor dolgozni. Én reggel 8-ig ülök az ágy szélén és gondolkodom, mit is főzzek neki ebédre - a szomszédban dolgozik, hazajár ebédelni - és majd később vacsorára. Néha felhívom a lányomat adjon már tanácsot. Egyedül a hétvége biztos, mert akkor húsleves van mindig, csak azt kell megbeszélni, hogy csirke, kacsa, disznó..
2018. júl. 18. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nálam legkésőbb a főzés közepén dől el az adott étel :)


Azért hozzávetőleges terv van. Sokszor megtervezem a hetet (hétfőtől péntekig, hétvégén a párom főz), ami aztán cirka tízszer megváltozik a hét folyamán... Ez van. Nem úgy fogy el a maradék, mást kívánok, a párom beállít 3 kiló banánnal ésatöbbi. Alap, hogy azt főzök, amit abban az órában kívánatosnak látok. Bár mivel kizárólag a kedvenceinket főzöm, a tervvel se lenne semmi baj... Mégis. Finomodnak az elképzeléseim.


A mai ebéd már fix, de az elmúlt 24 órában heves változások voltak egyes elemeiben (legyen-e boszorkánykrém? rizs legyen vagy kenyér? legyen-e akkor már pizza is? MILYEN kenyér legyen? ezt még nem tudom pontosan - bár terv persze van -, ahogy azt sem, hogy 10 perc vagy 4 óra múlva keverem össze). Annyi szempontot kell figyelembe vennem.


Szinte sosem nézem meg, mi van a hűtőben, mivel szeretek egyszerűen mindent tartani itthon. Körülményeim miatt (túl pici fagyasztórész, havi egy bevásárlás rendes boltokban) ez teljeskörűen nem megy, de azért kevés ételünk van, amihez pluszban venni kell valamit.


A karácsonyi menü is aznap dől el (ez az, amin egyesek októberben elkezdenek gondolkodni valamiért), a fix elemek miatt azért valami vázlatos elképzelés szokott lenni. Szenteste viszont rokonnál eszünk, MINDIG ugyanazt. Az én sütijeim jelentik a változatosságot, leszámítva a mézest, az fix elem nálam s így is lesz mindig, még a gluténmentes éveimben is sütöttem s a bejövő cukorbetegség sem tud akadályozni (nem az enyém, a rokoné, akihez megyünk, de ő sokkal cukrosabban süt, mint én).


Úgyhogy én nem sokkal előre, de agyalok egy csomót.

Pedig már bevezettem, hogy melyik napon milyen stílusú az alapértelmezett étel. Ma szerda van, ami a sárgaborsófőzelék napja, sajtos sült tojáshabbal. Mit ad Isten, ma pont ez lesz. Meg egy csomó egyéb, a sárgaborsóhoz kell köret (a párom nem hiszi el, hogy van, akinek az a köret), holnapra munkába vivős alapos reggeli, amiben felhasználom a tegnapi ebédhez készített kókusztej melléktermékét...

A holnapot a ma már eléggé meghatározza (a sárgaborsó és a kenyér átlóg, de nem simán, át is lényegül: dahl és pizza lesz), így legfeljebb egy random (de opcionálisan odatervezett) krémes piskóta eshet be, ami semmiség.

Az édességeink ilyenek, sőt, sokszor 5-10 perccel az evésük előtt döntjük el, hogy egyáltalán lesznek. Lehet, hogy más azt eszi, ami van, mi megesszük, ami van aztán ha még éhesek vagyunk, még beesik 1-2 gyors édesség.

2018. júl. 18. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Régebben sosem terveztem előre, hanem mindig mikor mentem boltba tejért, kenyérért, ott vettem meg amit megkívántam ebédre. Ennek az lett a hátránya, hogy nem ettünk változatosan. Értem ezt úgy, hogy pl babból is lehet sok félét készíteni. Ott a boltban más nem jutott eszembe, csak leves vagy főzelék. Most azt csinálom, hogy egyszer egy ráérős délutánomon összeírtam minden ételt, amit szoktam főzni, ez kb 60 étel. Ebből írom össze egy hétre a menüt. Ehhez vásárolok, plussz még ha valami akciós. Néha variálok rajta, de általában csak annyit, hogy az új tervhez se kelljen elmenni boltba.
2018. júl. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Újabban én is előre egy hetet tervezek. Eddig még nem sikerült egyszer se kivitelezni rendesen (vannak kisebb variálások), de igyekszem. Olyanokon bukik el a dolog, mint elfelejtem kivenni a húst a fagyasztóból, otthon felejtem az ebédem melóba menet, a megtervezés után a boltba derül ki, hogy valamit épp nem lehet kapni vagy otthon főzéskor derül ki, hogy amiről azt hittem van mégse.. :D Szóval egy hétre előre tervezek, de többször is kell improvizálnom.
2018. júl. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nagyjából tervezek, de belefér a spontaneitás is. Van egy elképzelésem kb 1 hétre előre (hétvégenként járok nagybevásárolni, így akkor veszek meg mindent, amit tervezek, aztán ami olyan, megy a fagyasztóba, kamrába), de a tervet felülírhatja bármi. Volt, hogy anyóséktól kaptunk zöldséget, amit fel kellett dolgozni, máskor párom kívánt meg valamit (és miért ne kapja meg, ha egyszer kívánja??? mindenáron nem kell ragaszkodni a tervekhez), akkor ott módosult a heti menü. De nagyjából tartjuk magunkat ahhoz, hogy legyen mindig főzelék, húsféle, leves inkább csak hétvégén, saláta, nyáron grillezünk is.... szóval így tervezünk.
2018. júl. 18. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!