Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Szendvicskrém, pástétom nyers...

Szendvicskrém, pástétom nyers zöldségekböl (? )

Figyelt kérdés

Olyan szendvicskrém vagy pástétom recepteket keresek, amik nyers zöldságfélékböl állnak és nincs bennük tejtermék vagy tojás (allergiák miatt).

Valami ilyesmire gondolok, de nem igazán találok - lehet, hogy csak rosszul keresek.

Aki tud, segítsen legyen szives!



2018. júl. 19. 17:02
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

hmm. Nyersen? Hát arra én is kíváncsi leszek, hogy valaki tud -e ilyent. Ok,. hogy allergiák, de nyersen legfeljebb salátát lehet zöldségekből készíteni.

Az ajvar jutott eszembe ami csak zöldségekből áll, de ahhoz is meg kell sütni őket előbb. Padlizsánkrémet is lehet készíteni allergének nélkül, de azt is sütni kell.

2018. júl. 19. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
38%
Nincs ilyen.
2018. júl. 19. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Avokádókrém ?

Én úgy szoktam, hogy egy avokádót felkockázok, villával összenyomogatom, egy kis citromlevet (vagy a lime még jobb) és egy kis sót, borsot adok hozzá. De ha rákeresel biztos találsz receptet hozzá, fokhagymás meg mindenféle változata van.


Nosaltyn 'sós krémek' kategóriában is biztos vannak nyerskrémek

2018. júl. 19. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
84%

Írok pár általam kedvelt zöldség pástit, de nem nyers.

1. Bab pásti:

Lecsepegtetett babkonzerv bele a turmixgépbe, bele egy fél fej vöröshagyma nyersen, só, bors. Összeturmixol és mehet is a kenyérre.

2. : Csicseriborsó pásti:

Dettó, mint a babos változat, csak annyi különbséggel, hogy itt csicseriborsó komzervet használunk és egy kis kanál mustárt is adunk hozzá.

3. : Vega töpörtyűkrém:

Egy kocka növényi margarint hagyjuk szobahőmérsékleten puhulni. 3-4 evőkanál szezámmagot száraz serpenyőben megpirítunk. Egy tálban kikeverjük félig habosra a margarint, majd hozzádjuk a szezámmagot, só, őrölt bors mehet bele ízlés szerint. Ezeket jól összekeverjük és kész is.

4. Sárgarépa krém, ahogy én szeretem:

Variáció 1.:

Egy nagy sárgarépát lereszelek a nagyobb lyukú reszelőn. Kinyomom a levét. Kihabosított növényi margarinnal, sóval, borssal összekeverem.

Variáció 2.:

Szintén nagylyukú reszelőn lereszelem, kinyomkodom. Majd ezt sóval, borssal és egy laktózmentes tömlős sajttal kikeverem.

Variáció 3.:

Répa ugyanúgy reszelve, kinyomkodva. Majd egy kis laktózmentes reszelt sajttal és pár kanál laktózmentes tejföllel, sóval, borssal összekeverem.


Tudom, hogy a répásban van tejtermék, de leírtam, hátha azért értdekel.

Az első két pástihoz hozzátenném, hogy lecsepegtetett kukorica konzervvel is nagyon finom, de a jó krém állag miatt egy nagy evőkanál kemény majonézt is keverek hozzá.

2018. júl. 19. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
94%

Zöldborsóból tuti lehet ilyen kreálni (én csak összeturmixolnám egy kis fűszerrel, némi zsiradékkal, esetleg valami olajos maggal), mindig tartok a fagyasztóban extra zsenge zölborsót, az remek nyersen. Az elsőnek nincs igaza, rengeteg dolgot lehet készíteni nyers zöldségből, leveseket, egytálételeket... A nyersvegán konyhának vannak kellemes kis dolgai :)

Sajna több ötletem nincs, mivel én nem szoktam szendvicskrémet használni s ha mégis, az is sült zöldség, nem nyers. De a paradicsomos sült hagymás kenőkémet is tuti lehet nyersesíteni, csak akkor azért vesztene az ízéből, a sült hagyma jobb.

2018. júl. 19. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszi a tippeket!

Az elsö kettönek nincs igaza, amit belinkeltem, az is nyers zöldségböl van.

A többi ötletet köszönöm, ezekkel tudok valamit kezdeni.

A nyers borsóhoz: az nem nagyon felfújós a héja miatt?

2018. júl. 19. 19:02
 7/10 anonim ***** válasza:
94%
Passz, engem semmi nem fúj fel, nekem jó, de egyszerre amúgyis pár dekát eszem nyers zöldborsóból, ami nem sok.
2018. júl. 19. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
KÖszi, akkor azért csak kipróbálom, hátha nekem sem gond.
2018. júl. 19. 19:13
 9/10 anonim ***** válasza:
Még ha belinkelted volna....
2018. júl. 19. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Bocs, a link valamiért kimaradt:


[link]

2018. júl. 19. 20:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!