Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Vajat mennyi kókuszzsírral/ola...

Vajat mennyi kókuszzsírral/olajjal helyettesíthetem süteménybe?

Figyelt kérdés
25 dkg vajat ír a recept.
2018. aug. 11. 14:18
 1/2 anonim ***** válasza:
71%

0 olajjal.


Kókuszzsír asszem ugyanannyi.

2018. aug. 11. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Én a zsírt számolom át, a vaj 80%-a zsír, úgyhogy ez 20 dkg kókuszzsírt ad. A fennmaradó vízzel nem foglalkozom, úgyis látom, ha az állag miatt kell valami módosítás. Persze ehhez olyan recept kell, ahol nem fontos a vaj, sok szerencsét hozzá, mit mondjak. A vaj sokkal finomabb, másabb, mint a jellegtelen zsírok, általában durván megváltoztatja a sütit, teljesen tönkre tudja vágni az eredményt. Ha nagyon spórolni akarok, a felét kókuszzsírral helyettesítem, de a vaj fontos. Kivéve, ha ismerem az adott ételt s tudom, hogy zsírral is működik, de az nem ilyen rengeteg zsiradék mellett szokott fennállni, hanem pl. ha 2-5 dkg vaj kéne bele sok-sok ízes egyéb alkatrész mellé.
2018. aug. 11. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!