Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen időigényes reggelik...

Milyen időigényes reggelik vannak?

Figyelt kérdés
Unom, hogy mindig vajas felvágottas kenyér, rántotta, májkrém, bundáskenyér, melegszendvics, virsli a reggeli. Én eddig gondoltam pirított sertésmájra főtt krumplival, az angol reggelire és a piedonés hagymás babra. Ezek viszonylag egészségesek is :) Van idónk reggelízni, korán is kelek így írhattok még ötleteket mert ezektől a rohanós reggeliktől hányok. Kenyér kenyér hátán, tojásos reggelik..áh..
2018. aug. 23. 15:20
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Amiket írsz, azok inkább a ilyen brunch kaja jellegűek. Akkor egyél sztrapacskát vagy marhapörköltet is reggelire aztán ennyi
2018. aug. 23. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Azt azért nem..csak 20-30 percem van reggelire nem 2 ora 😂
2018. aug. 23. 18:21
 13/22 anonim ***** válasza:

Nna, megmondom én, hogyan kell reggelizni.


Először is igyál meg egy fél deci - deci házi pálinkát. Kicsit ébredjen fel a gyomor.


Több minden elképzelhető. Pl. veszel egy nagy ciabattát, felvágod, megkened kenősajttal. Kisütsz hús szeleteket hirtelen, natúr. Bele a szendóba. Mehet hozzá saláta, hagymakarikák, stb. Én sült erős zöld paprikákat szoktam. Félbevágom, szára le, és a hús zsírjában megsütöm.


Írtad a hagymásbabot. Azt is szoktam.


Kolbászos lecsó. De körettel, rizs, nokedli, tarhonya stb. A lecsót is több paprikából, (erős is) előtte kicsit elősütöm sütőben, így egy kissé mediterrán hangulatú lesz, utána darabolom és megy a hagyományos alapra.


Vagy egy bőségtál. Sült szalonna, főtt tojás, sült krumpli, sült gomba fejek, sült vagy nyers zöldségek hozzá.


Vagy nagyon egyszerű, de imádom: héjában főtt krumpli, hozzá szalonna, hagymakarikák, esetleg szalámi.

2018. aug. 23. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Koszi kiveve a palinka😔😂de minden mas jo otlet
2018. aug. 23. 18:34
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Ja, hát 20-30 perc szerintem egy elég átlagos idő. Szóval az eddig felsorolt kaják felét sem csinálod meg és eszed meg nyugodtan ennyi idő alatt...
2018. aug. 23. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
73%

Hagymásbab meg máj reggelire?

Te beteg vagy.

2018. aug. 23. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
46%

Hát nemtudom el nem tudom képzelbi, hogy tudjátok ezeket megenni!?

Én ilyen kajákat amit itt felsoroltatok utójára nyaraláson ettem 5 éve EBÉDRE azóta semmi ilyet, de, hogy bírjátok ezt reggel?

2018. aug. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Nekem van az a reggeli, amikor rohanok. Fél literes 1:1 arányú tejeskávé és 5-6 kekszszelet.Ezt becsapom, és slussz, már loholok is a számítógép elé, mert vízesés-szerű, végetérni nem akaró zuhatagként ömlik rám a meló, és soha nem érem utol magam, ha nem állok neki időben.

(amúgy meg gyűlölök, utálok, rühellek dolgozni, csak hát meg kell élni valamiből)


Ha jobban ráérek (pl. elsősorban hétvégén), akkor ugyanez, kiegészítve 2-3 (szigorúan csakis lágy(!) tojással). OFF: 10-et is meg bírnék enni, csak hát az egy vagyon, és mégse azért élünk, hogy együnk.


Nyaraláskor, szállodában meg ami a csövön kifér: sült virsli, tükörtojás, lágytojás, rántotta, hagymás bab, melegszendvics, pirított máj,... (mondjuk az általad említettek közül a bundás kenyérért nem vagyok annyira oda)...

2018. aug. 23. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
ráérős reggeli: [link]
2018. aug. 23. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

Miert vagyok beteg? A májat nem tart sokáig megfőzni. A babbal mi bajod? Jobb, mint az unalmas reggelik...még pizzára is gondoltam. Azt olyan napokon, mikor 3.40kor kelek a párom miatt és a gyerek alszik. Én most babgulyást fogok reggelizni. Tele van zöldséggel, hússal tegnap este főtt bográcsban. Holnap pedig szardíniát eszem és tejfölös túrót is csinálok. Esetleg még ami eszembe jutott, hogy sütök le este húst pl csirkemellet és azt töltöm szendvicsbe. Vagy darálthúst befűszerezek, és zsemlébe zöldséggel. Kelttésztás kajákon is gondolkoztam, de nem tudom egész éjszaka kelhet a tészta nem lesz baja? És akkor utána semeddig se tart pizzaformára nyújtani és rádobálni a feltéteket. A sztrapacska az időigényes igen, de 3.40kor kelek 2naponta és olyankor 6ig van időm mert visszaaludni nem tudok. Én azt pl ebédre nem tudom megenni. Nem teljes értékű főtt ételre gondolram , mint a marhapöri hanem, mint amiket tényleg nyaralás alatt az ember elé raknak pl angol reggeli. Bab, kolbász, bacon, tojás. Ilyen napokon van rá kedv és energia, mert már tényleg nem bírok ránézni sem az unalomig ismert reggelikre. Édeset nem bírnék enni.

(Bocsánat, hogy sokat írtam😂)

2018. aug. 24. 08:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!