Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit főzzek a szüleimnek?

Mit főzzek a szüleimnek?

Figyelt kérdés
Szerda délelőtt jönnek haza,gondoltam meglepem őket egy leves főétellel.Viszont fogalmam sincs h mi legyen az.a nagyon különleges ételeket nem szeretik.Szval ne írjatok lazac,csiga,kaviár dolgokat.köszönöm:)
2010. jún. 21. 14:11
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
halászlé? palacsintaleves?
2010. jún. 21. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
palacsintaleves?:O
2010. jún. 21. 14:27
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
hát olyan fűszeres és pár centis tekercselt palacsintadarabok alkotják tésztát. ha neten keresel, tuti találsz:)
2010. jún. 21. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

palacsintaleves=fridatto leves

amúgy sztem ezt csináld meg:

[link]

és könnyű is:-D

2010. jún. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Hagymaleves. Vajon megdinsztelsz fél kg hagymát (karikára, félkarikára, kockákra vágva, nem túl apróra, összevissza vegyesen), mikor összeesett, rászórsz két lapos evőkanál lisztet, átkevered, felöntöd 2 liter vízzel és beledobsz 4 db maggi tyúkhúsleves kockát. Csipetnyi fehér borssal ízesíted. (Muszáj fehér!) Ha a hagyma puhára főtt, beleöntesz 12 db kávétejszínt, ha újraforrt (hamar), elzárod a gázt.

Veszel annyi darab cipót (bármilyen jó neki, ami nem nagy), ahányan vagytok, levágod a tetejét, kibelezed az alját, sütőben ropogósra melegíted. A tetejét megvajazod, reszelt sajttal megszórod, sütőben ráolvasztod a sajtot.

A levest a cipóban tálalod a tetőkkel. A levesbe reszelt trapista sajtot kell szórni, mindenkinek egyénileg.

2 liter 4 főnek elég. A cipót is meg lehet enni, utána senki nem kér másodikat, max. egy kis sütit.

Cipót a Lipóti pékségben tudsz rendelni, de jó zsemlevekniből is, azt több helyen lehet kapni, pl. CBA, Spar, Tescóban is láttam már rozscipót, de ritkán.

Az én szüleim is finnyásak, nem esznek meg semmit, ami nem hagyományos, de ezt imádják.

2010. jún. 21. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
és főételnek mit ajánlanátok?
2010. jún. 21. 15:10
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
gulyásleves + tiramisu
2010. jún. 21. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
borsóleves+palacsinta
2010. jún. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!