Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Kelbimbóból "mifinomat"?

Kelbimbóból "mifinomat"?

Figyelt kérdés

Soha nem ettem még kelbimbót és érdekelne a véleményetek, hogy mivel lenne érdemes kezdenem , hogy a legfinomabb ételt hozzam ki belőle. Tudom a net tele van receptekkel, de az íze nem látszik a képernyőn. Még az oroszlán is több zöldséget eszik, mint én és szeretném egy kicsit bővíteni a palettát.

A kelkáposzta főzeléket szeretem, meg a párolt káposztás ételeket is, de ezen kívül csak a sárgarépát eszem meg levesekben, meg a burgonyás cuccokat , szinte minden formájában. Aztán ezzel be is zárult a zöldséges életem.

Szóval kelbimbóból mit ?



2018. szept. 3. 23:11
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Párold meg vajon, és kis sóval izesitsd. Készits piritott zsemle morzsát, mint a szilvásgombócnak. Keverd össze a kelbimbóval, és evés előtt csurgass rá sózott tejfölt.
2018. szept. 3. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
77%
kesernyés íze van. én szeretem simán a párolt kelbimbót husival, kedvencem a paradicsomos kelbimbó.
2018. szept. 3. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem inkább édeskés, mint kesernyés, de amúgy én is steak hús mellé szeretem köretnek, vajon megpárolva. Kis vizet szoktam önteni alá, és teszek bele vegetát, így főzöm fedő alatt míg a víz el nem párolog. Nem tudom ki hogy van vele, de nekem pl. elég laktató köretnek önállóan, nem szoktam már mást tenni mellé. Esetleg szoktuk még úgy vegyesen marha steak mellé, hogy répát is párolok ugyanilyen módon.
2018. szept. 4. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Bevallom őszintén ,hogy kb. 5 évvel ezelőtt

találtam rá arra a receptre, amelyik a kelbimbót az ehető, sőt szerethető ételek közé emelte. Azelőtt csak főtt, szottyos, szürke, kesernyés formában találkoztam vele, és ki nem állhattam.

Egy hirtelen ötletről vezérelve, mindenféle zöldséget megpróbáltam sütőben sütni, ami egészen más dimenzióba emeli a zöldségeket.

A karfiol, káposzta, kelkàposzta, sárgarépa, cékla, zeller mind-mind teljesen átlényegül valami finom, kicsit karamellás, fűszeres finomsággá.

A kelbimbó is azon zöldségek közé tartozik, amely ha sütőben készül, akkor köszönőviszonyban sincs főzött önmagával.


Így készítem:


220C-ra melegítem elő a sütőt. A kelbimbót megtisztítom: alsó, torzsás végét levágom, külső levelét eltávolítom. Egy zacskóban összerázom olívaolajjal, sóval, frissen őrölt borssal. Kiterítem egy sütőpapírral bélelt tepsire, és kb. 20 percig sütöm.

Nekem így a legfinomabb, de lehet tejfölbe, vagy tartármártásba mártogatni, vagy húsok mellé köretként tálalni.

2018. szept. 4. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én sütőben sütöm meg kacsazsírral megkenve, 180-200 fokon addig, hogy elkezdjen már pirulni, szerintem isteni, csak pepecs munka lekenni minden darabot zsírral és tepsibe rakni.
2018. szept. 4. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is mióta felfedeztem a kelbimbó "igazi arcát", azóta a kedvenceim közé tartozik.:)

Bevallom, én úgy szeretem a legjobban, ahogy az 1-es írta, csak én még reszelt füstölt sajtot is szórok rá és a tejfölt ezért nem sózom.

De lehet készíteni darált hússal rakottan a hagyományos rakott ételek módjára, vagy darált hús nélkül a kelbimbó sorok közé csak baconos rántotta összekeverve kevés főtt rizzsel, ízlés szerint tejföllel, a tetejére reszelt sajt és így kisütni.

A finom kelbimbó titka, hogy nagyon el kell találni a főzés, párolás idejét. Akkor jó, ha már nem nyersen ropog, de még nem is egy krémes trugymó.

2018. szept. 4. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Úgy látom azért nem teljes az egyetértés.

Sokaknak sokféle elkészítési mód a kedvence.

Most legyek okos.

Kicsit attól tartok, ha elsőre nem sikerül eltalálnom a saját ízlésemet, akkor soha többé nem próbálom ki egy másik módon.

Ugyanígy jártam a pizzával is.

Elsőre egy boltit vettem, amit mikrózni kell és a tésztája nagyon nem jött be, aztán azóta sem ettem.


Ma azzal szembesültem, hogy az üzletben nincs kelbimbó. :(

2018. szept. 5. 01:03
 8/9 anonim ***** válasza:
fagyasztottat mindenképpen találsz :) tescoban sparban szokott lenni, itt még a helyi boltban is van.
2018. szept. 5. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én baconnel összepirítv, fűszeresen szeretem :)
2018. szept. 6. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!